Vyzerá to tak, že vývojári populárnej aplikácie WhatsApp pracujú dňom-nocou na tom, aby používateľovi poskytli to najlepšie, čo sa len dá. Len pred pár dňami to bol dlho očakávaný Dark Mode a dnes je to bezpečná záloha vašich chatov. Pozrite sa o čo ide.

WhatsApp príde s novinkou, ktorá sa vám bude páčiť!

Aplikácia WhatsApp je jeden z najčastejšie používaných komunikačných nástrojov na svete. Aj preto sa netreba čudovať tomu, že na ňom autori neustále pracujú a vylepšujú ho vo všetkých smeroch. Tmavý režim pre iOS 13 bol obrovským prínosom. To ale neznamená, že treba skončiť. Dnes sa na stránke WABetaInfo objavili informácie o tom, že aplikácia bude po novom schopná zálohovať dáta novým, oveľa bezpečnejším spôsobom.

- Reklama -

V súčasnej dobe si môžete uložiť vašu komunikáciu napríklad na iCloud. je to síce dobré a jednoduché riešenie, ale nie dokonalo zabezpečené. Problém je v tom, že všetky texty a tiež média nie sú v tomto prípade akýmkoľvek spôsobom zašifrované. Presne to by sa ale mohlo zmeniť. V súčasnosti ide podľa mnohých expertov o zásadnú bezpečnostnú dieru, ktorú treba “zaplátať”. Navyše na to, aby sa mohol používateľ ku svojim dátam vôbec dostať, musel by použiť správny bezpečnostný kód.

WhatsApp príde s novinkou, ktorá sa vám bude páčiť!
WhatsApp príde s novinkou, ktorá sa vám bude páčiť!

Na Androide sa už vylepšený WhatsApp testuje

Novinku už môžu testovať používatelia na konkurenčnej platforme Android. Je skoro jasné, že sa jej v dohľadnom čase dočkáme v rámci beta verzie aj na iOS. Zatiaľ sa jedná len o začiatok testovania a tak dátum vydania ešte nevieme predpovedať. Dokonca sa môže stať, že WhatsApp toto vylepšenie v prípade veľkého množstva problémov, ani len nepoužije.

Myslíme si ale, že to je skôr nepravdepodobné. Ako sme už uviedli vyššie, nešifrované zálohy sú závažný bezpečnostný problém. Navyše Apple musí vyšetrovateľom odovzdať prístup ku vášmu iCloud účtu v prípade, že ste napríklad obvinení z trestného činu. Ak sú trochu šikovný, teoreticky sa vedia dostať aj ku uloženej komunikácii. Takéto vylepšenie teda dáva zmysel a vrámci redakcie sme za to, aby aplikáciu čo najrýchlejšie “obohatilo”.

WhatsApp príde s novinkou, ktorá sa vám bude páčiť!
WhatsApp príde s novinkou, ktorá sa vám bude páčiť!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.