Už dávnejšie sme avizovali, že populárna chatovacia appka prinesie dôležité vylepšenie. Je ním samozrejme Dark Mode, ktorý je už pri konkurencii akýmsi štandardom. Vývojári teda nechceli zaostávať a dnes môžete tmavý režim, vďaka updatu 2.20.30, používať aj pri aplikácii WhatsApp.

WhatsApp obsahuje tmavý režim.

Jedna z najpopulárnejších komunikačných appiek prináša dôležitú aktualizáciu, ktorú by ste určite nemali premeškať. Niekoľko mesiacov sa tmavý režim testoval v rámci beta verzií a dnes je konečne oficiálne hotový pre všetkých. Funguje veľmi jednoducho a to tak, že sa bude spoločne s celým systémom preklápať do tmavých farieb. Podobný koncept využíva napríklad aj Instagram a iné…

Pokiaľ využívate staršie zariadenie a s ním aj starší operačný systém (iný ako iOS 13), WhatsApp nebude podporovať tmavý režim. Je to kvôli tomu, že appka využíva API poslednej generácie iOS. Čo sa týka samotného preklopenia farieb tak to sa nachádza absolútne všade. Používateľ tak bude môcť využívať tmavé bubliny chatu, tmavú tapetu, tmavé súčasti nastavenia, tmavú úvodnú obrazovku a veľa iného. Pokiaľ sa budete nachádzať v priestoroch, kde je šero alebo dokonca tma, dark Mode určite oceníte.

WhatsApp obsahuje tmavý režim. Máte už aktualizáciu?
WhatsApp obsahuje tmavý režim. Máte už aktualizáciu?

Ešte jedno malé, no zato šikovné vylepšenie

Čo sa týka samotnej aktualizácie, tak tá priniesla ešte niečo navyše. Samozrejme tmavý režim je tu v tomto prípade témou číslo jedna. Okrem neho sa ale vo WhatsAppe objavilo konečne aj prepracované vyhľadávanie, ktoré umožňuje používateľovi filtrovať správy podľa typu. Vďaka tomu by ste mali nájsť v appke jednoduchším spôsobom napríklad fotografie, videá alebo čokoľvek iné.

Čo sa týka softvérovej verzie 2.20.30, tá by mala byť už v týchto chvíľach dostupná pre všetkých. Ak máte aktivované automatické inštalovanie appiek, predpokladáme, že už je aj vo vašom zariadení. Môže sa ale zriedka stať, že niekto na samotný update čaká o niečo dlhšie. Do 24 hodín by sa vám ho malo podariť nainštalovať.

WhatsApp Dark Mode
WhatsApp obsahuje tmavý režim. Máte už aktualizáciu?
Prečítajte si tiež  Apple predstavil nový iPadOS 18. Toto ú všetky novinky, ktoré nový systém prinesie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.