Apple pridalo do systému iOS 9 aj úplne nového Wi-Fi asistenta. Tento Wi-Fi asistent sa predovšetkým stará o to, aby boli tvoje dáta a účty za internet čo najnižšie a využitie Wi-Fi čo najsilnejšie. Ako ale funguje nová služba priamo v iOS 9? Hrozí nám nebezpečenstvo minutia dát pokiaľ ho budeme mať stále zapnutý?

Wi-Fi Assist

V prvom rade by sme si asi mali upresniť to, na čo Wi-Fi asistent v telefóne je a tým teda odpovedať aj na prvú otázku. Nová možnosť vznikla prednostne na to, aby sme mohli bez obmedzení slabého Wi-Fi pripojenia pracovať na internete cez mobilnú sieť a nemuseli niečo prepínať. Telefón v prípade, že Wi-Fi asistent vyhodnotí situáciu ako ideálnu jednoducho vypne Wi-Fi a zapne LTE, pričom ale šetrí dátami. Tak napríklad sa ti vôbec nebudú sťahovať žiadne aktualizácie či e-maily, nakoľko by si si dáta veľmi rýchlo vyčerpal. Rovnako sa tak nebudú dať streamovať alebo sledovať videá, z niektorých hier.

- Reklama -

Apple to vyriešilo veľmi špekulantsky a tak Wi-Fi asistent nezoberie tvojmu iPhonu príliš veľa dát, no za to ty získaš plnohodnotné pripojenie na internet. Nezabúdaj na to, že pokiaľ sa aj bojíš, že kvôli asistentovi rýchlo prečerpáš dáta a chceš ho radšej vypnúť, nie je žiaden problém. Stačí ísť do Nastavenia>Mobilné data>Nastavenie siete. 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.