Windows 10 patrí medzi najpoužívanejšie operačné systémy súčasnosti. Jeho prvé uvedenie na trh prišlo ešte v roku 2015, no o šesť rokov neskôr ohlásil Microsoft novú verziu Windows 11, ktorá pôvodne nemala vôbec vzniknúť. A aj keď dnes Windows 10 stále funguje bez väčších problémov, vývojári oficiálne potvrdili, že už neprinesie nič nové.

Spoločnosť Microsoft túto novinu ohlásila priamo na svojom blogu, kde uviedla, že súčasná verzia Windows 10, ktorá je označovaná kódom 22H2 je posledná a pokiaľ budete chcieť inovácie, budete musieť siahnuť po novšom operačnom systéme Windows 11.

Dôležité je však zdôrazniť, že ak sa svojho Windows 10 ešte nechcete zbavovať, nemusíte to robiť, nakoľko Microsoft bude tento operačný systém naďalej opravovať, pokiaľ odhalí technické alebo bezpečnostné problémy. Posledný update by mal prísť 14. októbra 2025.

Pre niektorých používateľov môže ísť z pochopiteľných dôvodov o dosť veľký problém, nakoľko Windows 11 má pre staršie a menej výkonné počítače príliš vysoké hardvérové požiadavky.

Dokonca sa hovorí aj o tom, že Microsoft už pracuje na ďalšom Windows 12, avšak podrobnosti o jeho funkciách, ako aj uvedení na trh zatiaľ neexistujú. Ak teda Windows 11 nebude končená verzia, tej ďalšej sa dočkáme až s odstupom niekoľkých rokov.

Windows 10 kúpite za pár eur. Zadarmo môžete prejsť na Windows 11

Windows na počítači Mac
Zdroj: Ko

Aj keď už operačný systém Windows 10 Professional neprinesie nič nové, neznamená to, že sa jeho nákup neoplatí. Môžete si totiž kúpiť originálnu licenciu už za 7,25 €, vďaka čomu sa zbavíte svojej pirátskej verzie a keď uznáte za vhodné, bezplatne prejdete na novší Windows 11. Ten sa len tak mimochodom dá kúpiť už za 10,25 €, čím si celý proces zásadne zjednodušíte.

Internetový predajca Godeal24 má navyše v ponuke aj balíček MS Office 2021 Pro, ktorý môžete ako jeden kus kúpiť už od 24,25 € a pri odbere väčšieho množstva kusov zaplatíte 13,05 €.

V neposlednom rade máte možnosť nákupu aj balíka Office 2021 Home and Business pre počítače Mac, v ktorom nájdete všetky programy ako Word, Excel, Powerpoint a ďalšie. Jeho cena je 37,99 €, takže aj v tomto prípade ušetríte stovky eur.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -