Apple je naozaj všestranne zameraná firma a je vidno, že na každú oblasť, v ktorej pôsobí ma najatých tých najlepších ľudí na svete. Prečo? Pokiaľ sa pozrieme na dizajn produktov, okamžite si ho zamilujeme. Pokiaľ sa pozrieme na dizajn iOS či OS X, taktiež si ich zamilujeme a akonáhle sa pozrieme na dizajn obchodov Apple Store, kde je všetká tá krása nakoniec prezentovaná, opäť nám ide vypadnúť sánka. Takto by mal vyzerať nový Apple Store v Chicagu, jeho vzhľad je oslňujúci!

Apple Store Chiago

Apple si dáva záležať na tom, aby obchody Apple Store vyzerali fantasticky ako vo vnútri tak aj z vonku a taktiež si dáva záležať na tom, aby upútali pozornosť z čo najväčšej diaľky. V Chicagu by mali už čo nevidieť otvoriť nový Apple Store a my máme pre teba pripravené prvé snímky, ktoré sú síce menej kvalitné, no ukazujú vizualizáciu toho, ako bude nakoniec projekt vyzerať. Neviem ako tebe, ale nám pri prvom pohľade na fotky spadla sánka.

Úchvatná architektúra, ktorá je až nepríjemne minimalistická utvrdí každého v tom, že nejde len o hocijakú budovu ale práve o budovu spoločnosti Apple. Tenučké nosné steny a obrovské množstvo skla zaručia to, že v obchode bude stále dostatočné množstvo svetla. Nádherná je však veľmi tenučká strecha, ktorá bude chrániť budovu pred dažďom a inými prírodnými úkazmi. Celé je to neuveriteľná krása a my sa už nevieme dočkať na to, ako uvidíme prvé živé snímky tohto obchodu. Len tak mimochodom, projektoval ho Norman Foster, ktorý stojí za dizajnom Apple Campus 2. Je teda jasné, že tento architekt bude vo svojom obore skutočne profesionál, čo povieš? 🙂

zdroj: appadvice.com

 

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here