Videoherný priemysel sa posúva z roka na rok stále na novú úroveň, čoho výsledkom sú dychberúce herné zážitky, ktoré si môžete vychutnať priamo u vás v obývačke. Microsoft dlhoročne razí cestu skvalitňovania svojich herných služieb a hľadá nové spôsoby, ako svoju hernú základňu rozšíriť na čo najviac platforiem. tento krok však spôsobí hotovú hernú revolúciu. K hraniu špičkových AAA titulov už nebude potrebná konzola či počítač.

Prečítajte si tiež  Vyskúšali sme službu Microsoft xCloud. Jedná sa o budúcnosť herného priemyslu?

Microsoft prichádza v kooperácii so spoločnosťou Samsung s novinkou, vďaka ktorej bude hranie hier možné aj vďaka obyčajnej apke na Smart TV. Na podobnej báze už teraz funguje platforma xCloud, ktorá ponúka množstvo herných zážitkov pre streamovanie v reálnom čase.

Služba Xbox Game Pass Ultimate umožňuje predplatiteľom pristupovať k viac ako stovke titulov, ktoré je možné zahrať si aj bez konzoly Xbox. Na zoznam podporovaného hardvéru sa po novom pridávajú aj Samsung Smart televízory z roku 2022, na ktoré dorazí dedikovaná aplikácia Xbox.

Aplikácia Xbox Cloud Gaming na televízore Samsung Smart TV
Zdroj: CNN

Hry na Xbox aj bez konzoly

Hranie hier na smart televízoroch sa nebude priveľmi líšiť od pozerania filmov či počúvania hudby cez streamovacie platformy. Stačí jednoducho stiahnuť a spustiť aplikáciu a prihlásiť sa k svojmu účtu s predplatným Xbox Game Pass Ultimate. Následne je potrebné už iba pripojiť herný ovládač a zábava sa môže začať.

Zatiaľ nie je jasné, na aké ďalšie modely televízorov zavíta nová Xbox aplikácia, no Microsoft bude vo svojom snažení raziť cestu streamovacieho gamingu pokračovať aj naďalej. Jedná sa však o veľký krok vpred nie len pre Microsoft, ale aj pre celý herný svet nakoľko k hraniu špičkových hier už nebude potrebné vlastniť dodatočný hardvér za stovky eur.

Aplikáca Xbox Cloud Gaming na televízor Samsung Smart TV
Zdroj: Xbox

Čo si o tejto novinke myslíte vy? Myslíte si, že môže tento spôsob hrania postupne nahradiť konvenčné herné konzoly a herné počítače? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -