Na trhu máme viacero herných konzol, z ktorých si môžu hráči vyberať. Problémom je ale ich cena, ktorá je často príliš vysoká. Našťastie existuje zariadenie, ktoré vám vie ponúknuť za relatívne málo peňazí veľa muziky. Je ním Xbox Series S, ktorý sa dá teraz kúpiť za vynikajúcu cenu. Väčšine hráčov bude absolútne stačiť.

Samotná herná konzola sa bežne predáva za cca 300 € a to nie je málo peňazí. Po kliknutí na tento odkaz ju však zoženiete už od 254,99 €, čo je veľmi fajn ponuka. Úspora to síce nie je extrémna, no peniaze, ktoré vám zostanú môžete využiť napríklad na nákup Xbox Games Pass, ktorý vám poskytne prístup ku katalógu viac ako 100 vysokokvalitných hier, medzi ktoré radíme: Atomic Heart, Forza Horizon 5, FIFA 22, Halo Infinite, UFC 4 a veľa ďalších.

Samotné členstvo v službe si môžete vyskúšať od 1 € / mesačne, pričom ak si vyberiete balík pre hernú konzolu, zaplatíte zaň 9,99 € a ak si vyberiete väčší balík Ultimate, jeho cena bude 12,99 € / mesačne. Existujú ale ponuky, kde stojí iba 8,7 € / mesačne.

Bez mechaniky a „len“ v 1440p

Xbox Series S
Zdroj: Unsplash / Kamil S

Pri Xbox Series S dáva Xbox Games Pass dokonalý význam, nakoľko táto herná konzola nemá oproti drahšej verzii Series X žiadnu mechaniku. Hry si do nej teda môžete kupovať len v rámci digitálnych verzií a následne ukladať na 512 GB SSD disk alebo využiť výhodné predplatné.

Druhé negatívum, na ktoré vás musíme pri Xbox Series S upozorniť je, že konzola má nižší výkon ako jej výrazne drahší braček a preto vám ponúkne hranie buď v 1080p alebo 1440p kvalite (Xbox Series X zvláda aj 4K).

Na druhej strane, nie každý má doma 4K televízor alebo monitor a tak mu môže dávať Xbox Series S väčší zmysel.

Xbox Series X je o polovicu drahšie ako Series S

Xbox Series X
Zdroj: Unsplash / Billy Freeman

Len pre porovnanie, Xbox Series X sa po zľave predáva od 499 €, pričom plná cena je ešte o cca 50 € vyššia.

Na nákupe lacnejšej konzoly teda ušetríte 250 € a za tieto peniaze si môžete predplatiť Xbox Game Pass Ultimate na skoro 20 mesiacov bez toho, aby ste si museli kupovať akúkoľvek hru samostatne. Samozrejme, to čo si vyberiete nechávame len a len na vás.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  MacBook Air M1 / M2 je najdostupnejší za veľmi dlhú dobu. Na počítačoch ušetríte stovky eur
Môže ťa zaujímať
- Reklama -