iPad Pro od spoločnosti Apple je jeden z najobľúbenejších prémiových tabletov na trhu. Má krásny dizajn, super displej a výkonný procesor. Problémom je ale jeho cena, ktorá ho robí pre mnohých ľudí nedostupným. Čínsky konkurent má ale svoje riešenie. Xiaomi Pad 6 je relatívne čerstvá novinka so zaujímavými hardvérovými komponentami. Najlepšie na nej je, že ju môžete získať za super cenu.

Všetko to začína pri veľkom 11″ IPS paneli s krytím Gorilla Glass 3, ktorý má brutálne WQHD+ rozlíšenie (2880 x 1800 pixelov). Xiaomi Pad 6 dokonca poráža iPad Pro v oblasti obnovovacej frekvencie, ktorá má na miesto 120 Hz až 144 Hz. Vďaka tomu si užijete plynulejšie zážitky pri hrách, kreslení, ale aj bežnej práci. V tablete je aj relatívne výkonný 8-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon 870, ktorý v testoch dosahuje podobné výsledky, ako čip A14 Bionic. Spriahnutý je so 6 GB RAM a 128 GB základnou pamäťou.

To, čo je na tomto tablete absolútne fantastické je aj jeho cena. Zatiaľ čo základný 128 GB iPad Pro s procesorom M2 kúpite po kliknutí na tento odkaz najlacnejšie od 980 €, na Xiaomi Pad 6 ušetríte viac, ako polovicu.

Uvádzacia cena čínskeho tabletu je 389 €, avšak najlacnejšie ho nájdete po kliknutí na tento odkaz od 368 €. To je cca 2,6x menej, než zaplatíte za spomínaný iPad Pro M2. Je síce pravda, že Xiaomi Pad 6 nemá tak výkonný procesor a ani v ňom nenájdete iPadOS, ale Android s nadstavbou MIUI 14, no na bežnú prácu, alebo zábavu vám to bude určite stačiť. Veď nie každý je profesionál.

Xiaomi Pad 6 má špičkové funkcie aj dobrú výdrž batérie

Xiaomi Pad 6
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi Pad 6 je vybavený aj technológiou, ktorá eliminuje škodlivé modré svetlo a pokiaľ máte radi kvalitný zvuk, poteší vás prítomnosť štvorice reproduktorov s podporou Dolby Atmos. Tablet tiež podporuje dotykové pero Smart Pen, či klávesnicu Pad 6 Keyboard, vďaka čomu si ho viete prerobiť na hybridný počítač.

Skvelou výhodou je tiež veľká batéria s kapacitou až 8 840 mAh, vďaka ktorej zvládne tablet až 16 hodín prehrávania videí, alebo 23 hodín čítania obsahu. Xiaomi Pad 6 podporuje aj rýchle 33 W nabíjanie, vďaka ktorému akumulátor naplníte na 100 % už za 99 minút.

Zadná kamera má rozlíšenie 13 Mpx a predná 8 Mpx, čo vám bude stačiť na vytvorenie krásnych fotografií, ale aj videí. Z ponuky senzorov sa tu nachádza akcelerometer, gyroskop, senzor okolitého svetla či Hallov senzor. Nechýba potom ani USB-C konektor, Bluetooth 5.2 či Wi-Fi 6.

Prečítajte si tiež  iPhone Air koncept!

Oplatí sa Xiaomi Pad 6? 

Xiaomi Pad 6
Zdroj: Xiaomi

Samozrejme, tento tablet nie je určený pre každého, no keď si porovnáte to, čo vám ponúka Xiaomi Pad 6 s najdostupnejším iPadom 9. generácie, ktorý sa v štandardnom predaji ponúka za podobnú cenu, zistíte, že okrem zastaralého dizajnu sa kúpou zariadenia od Apple pripravíte aj o zaujímavé funkcie.

Ak teda viete urobiť kompromis a nevadí vám používať Android, nevidíme dôvod, prečo Xiaomi Pad 6 nedať šancu. Za nás je to zaujímavý kúsok techniky za rozumné peniaze.

Xiaomi Pad 6
Zdroj: Xiaomi

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here