Nie je to zas tak dávno odvtedy, kedy sa na internete objavila fotografia MacBooku Air s logami čínskeho Apple alebo inými slovami, spoločnosti Xiaomi. Tento výrobca sa preslávil predovšetkým tým, že kradne dizajn práve od Cupertinskeho giganta a navyše sa tým vo veľkom chváli.

Vtedy však fotografie vyvrátilo samotné Xiaomi a označilo ich za vykonštruované. Dnes sa však objavuje správa o tom, že spoločnosť predstaví svoj vlastný počítač!

Xiaomi by mohla predstaviť svoju vlastnú napodobeninu MacBooku Air!

Čísnky gigant, ktorý predáva svoje zariadenia ako horúce zemiaky najmä v Číne, by mohol už onedlho začať vyrábať svoj vlastný počítač. Na jednej strane možno trošku nudná správa ale na strane druhej je táto správa z pohľadu Apple fanúšika viac ako zaujímavá.

Okrem toho, že tento čínsky gigant kopíruje jedno Apple zariadenie za druhým, aj CEO spoločnosti je na takmer totožných Keynote oblečený úplne rovnako, ako Steve Jobs.

Počítač, ktorý by mala spoločnosť predstaviť už počas budúceho roka bude svojou koncepciou zapadať medzi ultrabooky, čo sú vlastne počítače, ktorých rozmery sú čo najmenšie, no ponúkajú taký výkon, ako niekoľkonásobne väčšie „mašiny“.

Príkladom je napríklad MacBook Air či Asus Zenbook. Možno by sme mohli zaradiť do tejto kategórie napríklad aj taký MacBook Pro s retina displejom, keďže jeho rozmery sú takmer totožné s iPadom Air v najhrubšej strane. Tento počítač je však predsa len o čosi väčší, ťažší a v neposlednej rade aj výkonnejší.

Prečítaj si tiež: Xiaomi ti požičia peniaze cez mobil

To ako bude vyzerať prvý „MacBook Air“ od Xiaomi zatiaľ nevieme. K dispozícií máme fotografie úniku, ktorý však spoločnosť vyvrátila. Nikto ale v žiadnej správe neinformoval o tom, že by nový počítač mohol vyzerať úplne rovnako ako na spomínanom úniku!

Prečítajte si tiež  Záujem o program vlastnoručnej opravy iPhonov je zatiaľ minimálny. Tu je dôvod prečo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.