Čínske Apple, ako mnohí túto firmu často krátp rezývajú sa už viac krát preslávilo svojimi okopírovanými produktmi. Ako sa ukazuje, firmu to stále neprešlo. Xiaomi predstavilo svoje vlastné Apple Watch.

Xiaomi predstavilo svoje vlastné Apple Watch.

V minulosti dokonca sami o sebe prehlasovali, že sú Čínske Apple a absolútne nemali problém priznať, že veľa vecí odkopírovali od svojho konkurenta. No a čo, Apple aj tak nemalo páky ako vyhrať patentové spory a tak si muselo zvyknúť na to, že takéto spoločnosti budú naďalej predstavovať produkty, ktoré sú namierené v konkurenčnom boji priamo proti tým z Kalifornie.

Xiaomi predstavilo svoje vlastné Apple Watch. Nejeden si ich určite pomýli. (blesková správa). - se
Xiaomi predstavilo svoje vlastné Apple Watch. Nejeden si ich určite pomýli. (blesková správa). – se

V poslednej dobe si ale Čínsky gigant išiel svojou cestou. Dnes sa ale ukazuje, že sa stále nenašiel a furt potrebuje kopírovať dizajn iných. V tomto prípade to dokonca neurobilo samotné Xiaomi ako také ale jeho dcérska spoločnosť Huami, ktorá vyrába podobné produkty. Na základe súčasných Apple Watch vytvorili inžinieri svoj vlastný produkt, ktorý aj pomenovali podobne.

Názov Amazfit GTS možno ničím nepripomína Apple Watch avšak opak je pravdou. Pokiaľ si túto skratku premeníme na slová, získame “Get The Series 4”, čo je v podstate odkaz na Apple Watch Seires 4.

No a čo…

Pokiaľ ste videli krátke video priložené vyššie, môžete vidieť, že aj softvérovo pripomínajú niektoré budíky z Apple Watch. Netreba sa však nad tým pozastavovať. Výrobca evidentne nie je schopný nájsť svoju vlastnú cestu a tak sa musí inšpirovať u tých najlepších.

Navyše ťažko povedať, či budú vôbec niekedy dostupné aj mimo Čínu. Huami nesledujeme, nevieme aké má plány. Ten kto ale bude chcieť Apple Watch, kúpi si ich. Nebude potrebovať nahrádzať ich nejakým lacným Čínskym produktom. Jablkové hodinky sú fantastické predovšetkým pre svoju dokonalú kompatibilitu s iPhonom. To je hlavný dôvod, prečo sú také obľúbené. To žiadne iné hodinky ponúknuť nemôžu…

Xiaomi predstavilo svoje vlastné Apple Watch. Nejeden si ich určite pomýli. (blesková správa). - se
Xiaomi predstavilo svoje vlastné Apple Watch. Nejeden si ich určite pomýli. (blesková správa). – se
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here