Kvalitné inteligentné hodinky môžu byť aj cenovo dostupné. Dôkazom sú Xiaomi Watch S1, ktoré teraz zoženiete za fantastickú cenu. Zariadenie je ako stvorené pre aktívny životný štýl a pokiaľ nechcete kupovať relatívne drahé Apple Watch, Xiaomi Watch S1 splnia väčšinu vašich požiadaviek.

Hodinky sú vybavené kvalitným Always-on AMOLED displejom s uhlopriečkou 1,43″ a rozlíšením 466 x 466 px (326 ppi). Jeho veľkou prednosťou je vynikajúca čitateľnosť na slnku a tiež odolnosť voči škrabancom vďaka prítomnému zafírovému sklíčku. A čo cena? Xiaomi Watch S1 sa bežne predávajú za 229 € čo je už samo o sebe v porovnaní s drahými Apple Watch výhodné. Po kliknutí na tento odkaz však hodinky môžete získať od 171 €, vďaka čomu na nich ušetríte skoro 60 €. Len pre porovnanie, základné Apple Watch začínajú na cene 339 € a po zľave ich kúpite za cca 300 €. Nemajú ani Always-on displej.

GPS, oxymeter a 117 športov

Xiaomi Watch S1
Zdroj: Xiaomi

Podobne ako Apple Watch, aj Xiaomi Watch S1 sú vybavené čipom, ktorý zahŕňa systémy GPS, Beidou, GLONASS, Galileo a QZSS. Vďaka tomu dokážu pomerne presne sledovať vašu polohu.

Zariadenie cez Bluetooth spárujete so svojim iOS alebo Android zariadením a po inštalácii aplikácie (Mi Fitness) budete mať prístup ku všetkému dôležitému. Xiaomi Watch S1 vám dokonca zabezpečia aj bezkontaktné platby vďaka prítomnosti NFC a systému Mi Pay.

Fanúšikovia športu určite ocenia aj podporu 117 športových režimov, ktorých súčasťou je 19 profesionálnych režimov. Hodinky sú vodeodolné do 5 ATM, čo znamená, že s nimi môžete bez problémov plávať. Pre fanúšikov dizajnu tu potom bude pripravených viac ako  200 ciferníkov.

Xiaomi Watch S1 poskytujú tiež celodenné sledovanie tepovej frekvencie a okysličenia krvi cez modernizovaný PPG biosenzor. Rovnako zvládajú presnejšie zmerať dĺžku a fázu spánku a majú aj užitočné funkcie ako Detekcia stresu, Dýchacie cvičenia, Index zdravia aj Zdravie žien.

Výdrž batérie prekonáva Apple Watch výrazným spôsobom

Xiaomi Watch S1
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi Watch S1 využívajú slabosť inteligentných hodiniek Apple Watch a prekonávajú ich v dôležitej disciplíne. Zatiaľ čo Apple uvádza pri svojich zariadeniach maximálnu výdrž na úrovni 18 – hodín (v štandardnom režime), pri Xiaomi Watch S1 je to až 12 dní.

Pokiaľ sa pozrieme na reálne porovnania, výdrž pri aktívnejšej záťaži, nie je až taká ružová. Podľa väčšiny testov zvládnu Xiaomi Watch S1 zhruba jeden týždeň na jedno nabitie.

Prečítajte si tiež  Face ID môže v budúcnosti skenovať aj naše žily!

Aj tak je to ale z nášho pohľadu fantastický výsledok, ktorý bude väčšine spotrebiteľov stačiť. Ak vás teda hodinky zaujali, najvýhodnejšie ponuky na ich nákup nájdete po kliknutí na tento odkaz. Idete ich vyskúšať?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -