YouTube je určite jedna z webových stránok, ktorú používa takmer každý. Ako tretia najnavštevovanejšia stránka sa ale aj stará o to, aby neustále prinášala inovácie a takpovediac aj udávala trend. 

4K už v 2010

Možno si to neuvedomuješ, ale bolo to už pomerne dávno, kedy tento formát „uzrel svetlo YouTube“. 4K videa totižto YouTube zaviedol v roku 2010. Áno, pred necelými 6 rokmi. Pravdou je, že takéto videá sa síce vyznačovali veľkým rozlíšením, ale disponovali len 30fps. V roku 2015 YouTube túto vec nadobro zmenil a priniesol 60fps pri 4K rozlíšení.

- Reklama -

4K live

Tento týždeň spoločnosť prichádza s 4K videami pri živom vysielaní! Špekuluje sa aj o možnosti streamovať aj panoramatické 360° videá. Prvým vysielaným prenosom v 4K bude z piatkovej (dnešnej t.j. 01.12.2016) akcie Game Awards. YouTube bude podporovať vysokú kvalitu 4K videí, pravdepodobne pri 60 snímkach za sekundu.

Tento 4K live prenos si môžeš pozrieť tu:

Konkurencia

Silným konkurentom, a to najmä na pôde live vysielania, je internetová služba Twitch. Tá ale podľa dostupných informacií zatiaľ podporuje len kvalitu 720p pri 60fps. Ďaľšie služby Facebook a Periscope vysielajú taktiež len v kvalite 720p pri 30fps.

Ďaľšie vychytávky

YouTube poskytuje od roku 2015 taktiež „podporu“ pre vertikálne video, ktoré sa zob­ra­zo­va­lo len na tre­ti­ne displeja, ako na počítači. Ďalším a najnovším spríjemnením tejto internetovej služby je zobrazenie červeného pásika v spodnej časti náhľadu videa, ktorý značí časť, kde si ho naposledy dopozeral.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]