Mobilný operačný systém iOS 14 priniesol perfektnú funkciu obraz v obraze. Už niekoľko rokov ju poznáme z iPadov. Štandardná aplikácia YouTube ju zatiaľ nepodporuje. Vyskúšať ste si ju ale mohli cez webovú stránku služby. Od dnešného dňa to nefunguje.

Obraz v obraze len pre „prémiových používateľov“

Nie je žiadnym tajomstvom, že video-knižnica chce získať čo najväčšie množstvo predplatiteľov pre službu YouTube Premium. Aj preto nemôžete mať spustené videá na pozadí (v iPhone). Mobilná aplikácia zatiaľ picture-in-picture nepodporuje. Vyskúšať ste si to ale mohli cez web (čo už neplatí).

Aj keď sa niektorí používatelia domnievali, že sa jedná o chybu, nie je to tak. Po prihlásení sa do prémiového účtu môžete využívať funkciu naďalej a bez obmedzení.

Je to možno trochu tvrdá politika ale nie je to nič, čo by nás reálne prekvapilo. Prehrávanie videí na pozadí v iPhone bolo prerušené už pred dlhými rokmi. Od dnešného dňa je obmedzené pre funkciu, ktorá je novinkou v iOS 14.

Dá sa predpokladať, že veľa používateľov začne predplácať YouTube Premium, aby si mohli spustiť obľúbené videá na ploche. Aj keď to nie je pre každého, my tento upgrade oceňujeme.

Bez prerušenia prehrávania dokážete napríklad vyhľadávať (cez Safari), skontrolovať e-maily alebo odpisovať na správy. Do komentára nám napíšte, ako sa picture-in-picture osvedčilo vám.

Prečítajte si tiež  AirPods tretej generácie sa od Pro verzie líšia viac ako sme čakali. Pozrite sa ako vyzerajú zvnútra
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.