Spoločnosť Apple urobila razantné opatrenia v snahe zabezpečiť čo najvyššiu ochranu vlastných zamestnancov v boji proti koronavírusu COVID-19. Pokiaľ je to možné, väčšina z nich môže sedieť doma a z pohodlia obývačky pracovať. Mimoriadna situácia prináša aj mimoriadne možnosti. Pracovníci testujú ešte nepredstavené produkty.

Zamestnanci Apple testujú nové Apple Watch Series 6 z pohodlia domova.

Doposiaľ šlo o niečo nepredstaviteľné a dnes je to každodenná realita. Práca z domu nadobúda úplne iný rozmer aj pre zamestnancov jednej z najväčších a najznámejších technologických spoločností na svete.

Utajené produkty sa poväčšine testujú v tajných miestnostiach, v zákutiach Apple Parku. Nakoľko je ale situácia taká aká je, kľúčoví inžinieri jablkovej spoločnosti mali podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg dostať do rúk prototypy rôznych produktov, aby mohli pracovať na ich vývoji. Apple predsa nemôže vynechať ich predstavenie.

Na jednej strane to samozrejme prináša zvýšené riziko z toho, že niečo unikne na internet. Na tej druhej strane ale ani Apple nemôže v takto ťažkej situácii zaspať a musí pracovať aj na novom hardvéri, pri ktorom je testovanie nevyhnutné.

7 zaujímavých faktov o Apple Parku, ktoré si nevedel titulka - svetapple.sk
Apple Park je momentálne prázdny – svetapple.sk

Informácie naznačujú, že zamestnanci majú k dispozícii pri svojom home office, aktuálne budúcu generáciu hodiniek Apple Watch s označením Series 6. Tak isto vraj testujú aj nový HomePod, ktorý firma plánuje predstaviť ešte v tomto roku. Malo by ísť o lacnejšiu alternatívu k verzii, ktorá je aktuálne v predaji.

Je vysoko pravdepodobné, že spoločnosť poskytla rôznym zamestnancom aj iné zariadenia, ktoré neboli v správe menované. Na všetkých treba pracovať rovnako a súbežne. Vo vývoji by mala byť teda napríklad aj nová Apple TV, MacBook Pro, iMac, dostupné iPady či AR headset. Apple to bude mať v následujúcom období veľmi ťažké ale to aj my všetci. Preto musíme byť maximálne zodpovední a dúfať, že to nejako spoločne zvládneme.

Apple Watch Series 6 prídu v septembri. Apple má dodávateľa.
Zamestnanci Apple testujú nové Apple Watch Series 6 z pohodlia domova.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.