Vyzerá to tak, že v Cupertine si potrpia na zdraví všetkých svojich pracovníkov. Apple evidentne nemá v záujme nikoho zbytočne ohrozovať ochorením COVID-19 a tak sa zamestnanci vrátia do práce až na budúci rok. Potvrdil to sám CEO Tim Cook.

Zamestnanci Applu začnú chodiť do roboty až na budúci rok

Šéf jednej z najväčších technologických spoločností na svete v rozhovore pre Bloobmerg prezradil, ako bude vyzerať práca v Apple počas následujúcich mesiacov. Pandémia ešte ani zďaleka nie je za nami a tak ju netreba podceňovať.

- Reklama -

Pokiaľ by ste pracovali pre Apple priamo v USA, existovala by veľká pravdepodobnosť, že sa do svojej kancelárie nepozriete ešte minimálne do začiatku budúceho roka.

Samozrejme existujú pozície, pri ktorých je nevyhnutné stále chodiť do práce. Nie všetko sa dá vykonávať v pohodlí domova a tak niekto bude musieť navštevovať Apple Park či iné priestory v rámci krajiny. Takýchto pracovníkov je však iba hŕstka…

Jablková spoločnosť sa týmto krokom zaradzuje medzi iných technologických gigantov (ako napríklad Google či Facebook), ktorí potvrdili prácu z domu do konca roku 2020 už pred niekoľkými mesiacmi. Existujú dokonca aj spoločnosti (Twitter a Sqare), pri ktorých môže home office trvať ešte dlhšie! „Karanténa“ tu platí až do odvolania.

Uvidíme, ako to dopadne v prípade Apple. Nepredpokladáme však, že by tieto informácie mali akýkoľvek negatívny vplyv na vývoj nových produktov. Zamestnanci budú musieť aj naďalej spĺňať tie najprísnejšie štandardy pod drobnohľadom nadriadených…

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.