Steve Jobs Theatre je budova zaujímavá už len svojim názvom, ktorý dostala na počesť zakladateľa spoločnosti. Okrem iného je to ale aj perfektný architektonický skvost, ktorý má rôzne veľmi zaujímavé riešenia. 

Bloomberg odhalil niekoľko zaujímavostí, ktoré sme doposiaľ o sále Steva Jobsa nevedeli. Začali by sme samotným vstupom do divadla. Ten sa síce nachádza na zemi, no všetko ostatné je už v podzemí. Akonáhle teda vojdeš do budovy okrúhleho tvaru zdobenej sklom, ktoré slúži zároveň ako nosník pre strechu, budeš musieť zísť smerom dole po dvoch kruhových schodiskách.

- Reklama -

Bližšie detaily síce nepoznáme, no vieme, že sú výhradne sklenené. Takéto schody Apple všeobecne veľmi rado používa prakticky v každej pobočke Apple Store. Ich jediná nevýhoda je však cena. Tá sa pohybuje na úrovniach okolo 1 milióna dolárov, čo je skoro neuveriteľné ale je to tak.

Apple ale myslelo aj na tých, ktorí by mohli mať teoreticky problém dostať sa dole po schodoch. Presne preto sú tu pripravené aj dva rotačné výťahy. Ak to teda nepôjde po schodoch, pôjde to výťahom, vždy to bude zážitok. Aj v tomto prípade predpokladáme, že Apple použilo sklenené steny.

V divadle sa nachádza 1000 plnohodnotných kresiel, ktoré slúžia ako novinárom tak aj zamestnancom Applu, dizajnérom, vývojárom či inžinierom, ktorý sa nezúčastnia len tejto jednej Keynote ale aj iných akcií, o ktorých možno verejnosť nebude mať ani len tušenie.

Náklady na divadlo museli byť teda obrovské. Presné číslo síce nepoznáme, no vzhľadom na to, že Blomberg uvádza v prepočte $14 000 na jedno miesto na sedenie sa dá sedliackou matematikou vypočítať, že šlo zhruba o $14 000 000! Apple očividne nešetrilo. Pri 4 miliardách dolárov za celý komplex Apple Parku to ale určite nebola tá najväčšia čiastka.

Image result for steve jobs theatre

Tajná miestnosť

Apple je tajnostkár a má rád moment prekvapenia. Určite si sa už zamyslel aj nad tým, kde si budú mať možnosť novinári vyskúšať nove produkty v praxi hneď po prezentácií, pretože priestor na to existuje. Po tom, ako prezentácia skončí sa odsunie špeciálna vnútorná stena priamo v sále, ktorá odhalí tajomnú miestnosť, v ktorej sa už nachádzajú všetky pripravované produkty rovnako s týmom vyškolených zamestnancov, ktorí poskytujú všetky možné informácie.

Steve Job Theatre - svetapple.sk
Steve Job Theatre – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.