Generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook sa dostal na prestížny rebríček časopisu TIME, ktorý sa zaoberá 100 najvplyvnejšími ľuďmi roku 2021. Samotný rebríček je aktualizovaný každý rok a zameriava sa na svetových lídrov, celebrity, vedúcich predstaviteľov technologických spoločností, autorov, hudobníkov, športovcov a ďalšie významné osobnosti.

V roku 2021 bol zoznam rozdelený do kategórií, ktoré zahŕňajú ikony, priekopníkov, titánov, umelcov, vodcov a inovátorov. Tim Cook bol zaradený konkrétne medzi „titánov“ spolu so Shondou Rhimes, Tomom Bradym, Timbalandom a Swizzom Beatsom, Simone Bilesovou a ďalšími.

- Reklama -

Cookov profil napísal spoluzakladateľ spoločnosti Nike Phil Knight. Ten sa zamyslel nad svojim vzťahom so CEO Apple pri rozhodovaní o členoch predstavenstva jeho športovej značky. Podľa Knighta je Cook mužom „múdrosti“ a „vynikajúceho úsudku“.

Tim Cook dokázal skoro nemožné, keď prebral štafetu po Stevovi Jobsovi

Jednou z jeho najťažších výziev bola zmena vedenia spoločnosti Apple po smrti Steva Jobsa, ktorého ľudia milovali a uznávali po celom svete a zároveň ho považovali za technologického génia.

Tento takmer nemožný prechod bol zvládnutý s úžasnou dôstojnosťou a gráciou. Súčasný šéf Apple pri tom okamžite odkázal verejnosti nasledovné: „Nie som druhý Steve Jobs. Som prvý Tim Cook.“ – Týmto dal jasne najavo, že si pôjde vo firme svojou vlastnou cestou.

Medzi ďalšie známe mená, ktoré sa dostali do tohtoročného zoznamu Times patria patria princ Harry a Meghan Markle, Naomi Osaka, Billie Eilish, hviezda „Ted Lasso“ Jason Sudeikis, Joe Biden a Elon Musk.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.