V dnešnom svete môžme byť svedkami naozaj veľmi zaujímavých néhod, medzi ktoré patrí nepochybne aj táto! Istá žena, ktorej zomrel manžel doniesla do recyklačnej spoločnosti krabicu plnú harabúrd, ktorá jej ostala po tom, ako upratovala manželove veci. Chlapci vo firme však zostali mierne zaskočený potom, ako otvorili krabicu a našli tam vzácny exemplár Apple I., ktorý už stihli predať. Ukázali však svoj charakter!

Apple I. na ceste do hrobu

Pokiaľ by v danej recyklačnej spoločnosti pracoval niekto, kto nemá o počítačoch ani šajnu, tento model Apple I. by už zrejme nebol medzi nami. Práve toto je prvý počítač spoločonsoti Apple, ktorých vzniklo v roku 1976 v garáži Steva Jobsa len 200 kusov, Ide teda svojim spôsobom o zariadenie, ktoré písalo históriu. Našťastie sú však zamestnancami len a len profesionáli a tí si okamžite všimli, že nejde len tak o hocijaké zariadenie. Jeho hodnota bola vyčíslená na 200 000 $ a dnes sa už nachádza v súkromnej zbierke, avšak to nie je všetko.

- Reklama -

V spoločnosti sa totiž nachádzajú ľudia s veľkým srdcom a tak majú pravidlo, že pokiaľ sa stane niečo podobné, kontaktujú majiteľa (alebo v tomto prípade skôr majiteľku) a dajú mu polovicu zisku a teda 100 000 $. Žena však nezanechala žiaden doklad a akoby sa po nej zľahla zem. Pracovníci ju teraz preto hľadajú, aby jej mohli časť zisku vyplatiť. Netreba sa vraj nijako preukazovať, postačí len známa tvár a samozrejme úsmev. Je to teda pekný príklad toho, že vo svete žijú stále ľudia, ktorí majú nejaký charakter!

Apple 1 -svetapple.sk
Apple 1 -svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.