Nie je prekvapením, že aktuálna situácia je extrémne náročná aj pre najhodnotnejšiu technologickú spoločnosť na svete. Podľa najnovších správ od známeho analytika a leakera Marka Gurmana sa totiž spoločnosť Apple chystá v roku 2023 znížiť výdavky a spomaliť nábor zamestnancov v niektorých tímoch, pretože sa pripravuje na možný hospodársky kolaps, ktorý očakávajú viacerí ekonómovia.

Podľa Gurmana je toto rozhodnutie výsledkom nového kroku, ktorého cieľom je narábať s financiami opatrnejším spôsobom v neistých časoch. Na strane druhej však nemá ísť o celopodnikovú politiku, takže sa opatrenie nedotkne každého pracovníka alebo pracovného tímu.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Taktiež je dobre spomenúť, že hoci sa zrejme blíži ťažká kríza, Apple neodkladá vývoj svojich budúcich produktov. Príchod náhlavnej súpravy v roku 2023 je teda stále vysoko pravdepodobný a takisto sa môžeme tešiť aj na ďalšie novinky, ktoré nám budú zjednodušovať život. Ich cena ale kvôli inflácii určite porastie.

Apple môže počas krízy prosperovať lepšie ako kedykoľvek predtým. Pomôže mu Čína

Apple logo v sklenenom Apple Store a mrakodrapy
Zdroj: Unsplash / Stephen L

Na základe týchto informácií sú pozitívni aj ostatní analytici, ktorí tvrdia, že napriek ekonomickej neistote a varovaniam expertov pred možným poklesom, môže Apple v rokoch 2022 a 2023 vďaka vlajkovým lodiam v celom portfóliu produktov prosperovať lepšie než kedykoľvek predtým.

Stačí sa pozrieť na to, aký úspešný je iPhone 13, ktorý je už doslova na konci svojej životnosti a kúpite ho aj za 819,00 € s 24 mesačnou zárukou.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

V kuloároch sa navyše šepká, že pripravovaný iPhone 14, ktorý bude predstavený už v polovici septembra, tieto predajné čísla ešte prekoná. Najväčší záujem má o toto zariadenie prejaviť čínsky trh, ktorému bude zrejme vyhovovať nová lacnejšia 6,7″ verzia iPhone 14 Max / Plus. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.