Žiadny Apple Campus 2! Nové sídlo sa oficiálne volá Apple Park

0

Je to oficiálne! Spoločnosť Apple dnes oficiálne predstavila názov nového sídla, ktoré bude slávnostne otvorené už tento rok. Presný dátum otvorenia ešte nebol stanovený, no veľké sťahovanie sa začne už na jar. Nové sídlo sa teda nebude volať Apple Campus 2, ako sa predpokladalo.

Nové sídlo sa oficiálne volá Apple Park

Hovorilo sa o tom dlhé roky a práve tento rok sa všetko dokončí. Súčasné sídlo Apple v Cupertine na Infinity Loop, ktoré bolo otvorené v roku 1993 sa čoskoro stane pre spoločnosť minulosťou. Nové veľkolepé sídlo sa dokončí už tento rok a oficiálne sa bude volať Apple Park.

Doterajšie dohady sa takmer vždy opierali o názov Apple Campus 2, avšak dnes je to inak. Podľa vyjadrenia spoločnosti sa do Apple Parku začnú zamestnanci sťahovať už niekedy v apríli a bude trvať niečo okolo šiestich mesiacov. Celkovo pojme kolos až 12 000 zamestnancov, takže bude to tvrdý oriešok nielen v organizovaní, ale aj pokračujúcej stavbe.

Tá bude naďalej prebiehať aj počas leta dokončovaním vnútorných priestorov a samozrejme aj vonkajšej zelene. Apple taktiež oznámilo, že nové auditórium, kde sa zrejme budú konať dôležité eventy spoločnosti sa bude volať Steve Jobs Theater.

5 milárd

Účet Apple za nové sídlo je obrovský, keďže jeho cena je približne 5 miliárd amerických dolárov. Cena však mnohých neprekvapí, keďže Apple Park má rozlohu 71 hektárov a hlavná budova má 260 000 metrov štvorcových. Medzi zaujímavosti patrí to, že stavba je maximálne „zelená“, aj vďaka solárnym panelom na streche s výkonom 17 megawattov.

Na budove boli použité najväčšie zaoblené sklá na svete. O novom sídle Apple sa začalo hovoriť v roku 2006 a plánované začatie stavby bolo v 2013 s otvorením v 2015. Stavba však meškala a stavať sa nakoniec začalo v roku 2014 s dokončením tento rok.

Zdroj: 9to5mac.com

About The Author

Michal je autorom článkov nášho magazínu a taktiež ti pomáha riešiť tvoje problémy v správach na FB. Venuje sa nielen magazínu SvetApple, ale aj fotografovaniu s iPhonom či tvorbe pozadí a článkov o fotení.