Kúpa inteligentných hodiniek nie je lacná záležitosť a špeciálne pri Apple si ešte dosť priplatíte za značku. Keď už za ne dávate toľké peniaze, viete aká je životnosť batérie v Apple Watch. Koľko vydrží cyklov? Zistili sme to.

Životnosť batérie v Apple Watch. Koľko vydrží cyklov? Budete prekvapení…

Pokiaľ si chcete kúpiť inteligentné hodinky Apple Watch mali by ste vedieť, že neponúkajú 7 dňovú výdrž batérie tak ako ich konkurencia. Aj preto musíte rátať s tým, že ich budete nabíjať o čosi častejšie, no a to si môže časom vyžiadať svoju daň formou horšej funkčnosti vaše Li-ion batérie.

Jej kapacita je len 291.8 mAh (Apple Watch Series 4) no napriek tomu dokáže vydržať približne 1-2 dni bez nutnosti napájania čo je celkom slušné. Navyše v drvivej väčšine prípadov hodinky skutočne nabíjate len raz za dva dni. Pokiaľ je to raz za jeden deň, patríte medzi veľmi aktívnych používateľov. Koľko ale vydržia napájacích cyklov?

Životnosť batérie v Apple Watch. Koľko vydrží cyklov?
Životnosť batérie v Apple Watch. Koľko vydrží cyklov?

Odpoveď sme vyhľadali za vás na oficiálnych stránkach spoločnosti Apple. Tie hovoria o tom, že hodinky ponúkajú 80% svojej pôvodnej kapacity akumulátora až po 1000 nabíjacích cykloch. Ak neviete presne čo je to jeden cyklus tak je to presne rozdiel medzi 0%-100% nabitým zariadením. Takýto výsledok sme veru nečakali.

Reálna životnosť baterky v Apple Watch je 3-5 rokov. Potom ju už treba vymeniť.

Ak sa teda pýtate v ľudskej reči, čo to vlastne celé znamená, je to jednoduché. Pri aktívnom používaní nabijete hodinky Apple Watch 1000 krát povedzme za 3 roky (s rezervou, že niekedy to môže byť raz za dva dni). Ak ste však bežným používateľom, ktorý nie je až taký aktívny, hodinky dávate z ruky približne raz za dva dni.

Za rok je to teda okolo 180 nabíjacích cyklov. Ak by sme to zaokrúhlili na 200 cyklov (predsa len občas nabijete dva krát za deň) dostaneme sa na číslo, kedy by Apple Watch mali vydržať bez väčších problémov zhruba 4-5 rokov bez toho aby ste museli riešiť výmenu batérie. Hodinky sa svojou Li-ion batériu dostávajú pod „rizikových“ 80% až po tomto časovom období.

No a pokiaľ by aj nastala výmena batérie (predsa len prvé Apple Watch môžu mať už 4 roky), nie je to nič horibilné. Vyjde vás asi na 80€. Treba si však dať opravu vykonať v autorizovanom servisnom stredisku. Predsa len majú hodinky rôzne vodeodolné vlastnosti, ktoré by si mohli po tomto úkone zachovať aj naďalej. Navyše piatich rokoch môžete rovno zvážiť, či už nekúpiť nový model. Predsa len, vývoj sa pohne ďaleko dopredu…

Prečítajte si tiež  Existuje spôsob akým zobraziť percentá batérie aj na iPhone X!
Apple Watch- Môžem sa s nimi osprchovať? - svetapple.sk
Životnosť batérie v Apple Watch. Koľko vydrží cyklov?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.