Apple predstavilo svoje inteligentné hodinky v troch vyhotoveniach. Najlacnejšou verziou sú Apple Watch Sport, ktoré sú vyrobené z hliníka, tou drahšou Apple Watch, ktorým dodáva nehrdzavejúca oceľ luxusnejší dojem, no a napokon najdrahšia verzia Apple Watch Edition, ktoré sú pokryte 18-karátovým zlatom. Jeho cena je „len“ 850$!

850$

Apple to myslí s hodinkami vážne a okrem toho, že chce osloviť bežných používateľov a súčasných majiteľov iPhonu chce zaujať aj ľudí, ktorý majú na svojich výplatných páskach o niečo vyššie čísla. Jednoducho, Apple bude predávať svoje hodinky aj vo vyhotovení z 18-karátového zlata, čo znamená, že si opäť raz bude môcť zvýšiť maržu! Podľa doposiaľ zistených informácii by malo zlato na hodinkách vážiť presne 29,16 gramov a to v prípade, že by hrúbka šasi hodiniek mala 1,15 milimetra. V prepočte to teda znamená, že náklady na materiál, v tomto prípade na zlato by Apple vyšli na približne 850$.

- Reklama -
Apple Watch Edition - svetapple.sk
Apple Watch Edition – svetapple.sk

Cena môže byť niekoľkonásobne vyššia!

Pokiaľ si teda dáme dokopy cenu zlata, náklady na výrobu a vývoj, no a samozrejme cenu zvyšných komponentov, znamenalo by to, že jedny Apple Watch Edition budú stáť spoločnosť asi 1000$. Predpokladá sa však, že Apple sa nechystá nastoliť najnižšiu cenovku a šepká sa o sume minimálnem 5 000$ za základný model. Pokiaľ by však Apple chcelo predať omnoho viac kusov týchto hodiniek (čo nepochybne chce) mohlo by nastoliť aj cenovku okolo 2000$. Išlo by tým pádom o omnoho dostupnejší model a marža by bola stále na úrovni troch predaných Apple Watch Sport.

Každopádne, ako to nakoniec celé dopadne sa nechajme prekvapiť už o niekoľko týždňov, kedy by mali byť hodinky predstavené. Zatiaľ môžme len v tichosti dúfať, že cena nebude zbytočne prehnaná a zlatý model bude dostupný aj pre „bežných“ používateľov!

Apple Watch Edition - svetapple.sk
Apple Watch Edition – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.