Internetová bezpečnosť je prvoradá a uvedomujú si to aj finančné inštitúcie. Ako píše Žive, o najnovšie preventívne opatrenie sa postarala VÚB Banka. Jej klienti si nemohli niekoľko dní objednávať tovar z čínskeho obchodu Aliexpress. Spoločnosť už podala vysvetlenie.

Ku celej veci sa vyjadril manažér VÚB banky Dominik Miša, ktorý uviedol, že internetový obchod Aliexpress už bol medzičasom odblokovaný. Samotná nemožnosť uskutočňovať platby prostredníctvom tohto predajcu súvisela s preventívnou akciou, ktorá bola zameraná na ochranu klientov.

Banka tvrdí, že podobné opatrenia vykonáva vždy, keď sa u obchodníka stretne s podvodníkmi. Na Aliexpresse na nich môžete naraziť relatívne ľahko.

VÚB banka ale zdôrazňuje, že s podobnými prípadmi sa jej zákazníci mohli stretnúť aj v minulosti. Nedávno napríklad podobným spôsobom zablokovala Apple Store (pozn. pravdepodobne šlo skôr o App Store) či iné veľké značky.

Podobné výpadky však zvyknú trvať maximálne niekoľko hodín alebo dní. Banka tvrdí, že by nezasiahla, keby na to nemala legitímny dôvod. Jej prioritou je zachovať peniaze klientov v absolútnom bezpečí.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Takto predávajú najväčšie spoločnosti sveta
Môže ťa zaujímať
- Reklama -