Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších filmov natočených podľa skutočných udalostí. Dnes pokračujeme výberom najúspešnejších filmov, aké kedy vznikli. Poďme na to.

Avengers: Endgame

Veľké finále filmovej série Avengers prinieslo vyvrcholenie boja superhrdinov proti Thanosovi, ktorý vyhladil polovicu života vo vesmíre. Film Avenger: Endgame sa radí medzi najdrahšie a zároveň najúspešnejšie filmy, aké kedy vznikli. Jeho rozpočet sa vyšplhal na 356 miliónov dolárov a zarobil neuveriteľné 2,798 miliardy dolárov. Film získal veľké množstvo ocenení a nominácií.

Žáner: Akčný / Dobrodružný / Sci-Fi

Hrajú: Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Chris Evans

Avatar

Neuveriteľný a prekrásny svet novoobjavenej planéty Pandora vás prevedie za hranice vašej fantázie. Rozpočet filmu bol takmer 240 miliónov dolárov. Celosvetovo zarobil 2,788 miliárd dolárov, čo ho radí medzi najúspešnejšie filmy všetkých čias. Na udeľovaní Oscarov za rok 2009 získal Avatar 3 sošky a 6 nominácií.

Žáner: Akčný / Dobrodružný / Sci-Fi

Hrajú: Sam Worthington, Zoe Saldana, Stephen Lan  

Titanic

Luxusný parník Titanic sa vydáva na svoju prvú plavbu. Trvalo však iba 5 dní, kým sa americký sen zmenil na tragický boj o život. S celkovým počtom 307 mŕtvych sa Titanic radí medzi najkrvavejšie filmy všetkých čias. Jeho rozpočet sa vyšplhal na 200 miliónov dolárov a zarobil takmer 2,2 miliardy dolárov. Na udeľovaní Oscarov za rok 1997 získal celkom 11 sošiek.

Žáner: Dráma / Historický / Romantický

Hrajú: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Billy Zane

Star Wars: Sila sa prebúdza (Star Wars: The Force Awakens)

Posádka Hana Sola a Princezny Lei sa musí vysporiadať s hrozbou v podobe Sitha Inquisitora a nájsť strateného Lukea Skywalkera. Rozpočet filmu bol 245 miliónov dolárov. Celkovo zarobil takmer 2,1 miliardy dolárov. Film Star Wars: Sila sa prebúdza získal niekoľko ocenení a na udeľovaní Oscarov za rok 2015 získal 6 nominácií.

Žáner: Sci-Fi / Dobrodružný / Akčný / Fantasy

Hrajú: Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher

Avengers: Nekonečná vojna (Avengers: Infinity War)

Avengers a ostatní superhrdinovia musia spojiť sily a postaviť sa spolu proti mocnému Thanosovi skôr, ako zničí celý vesmír. Film Avengers: Infinity War priniesol najepickejšiu vojnu všetkých čias. Jeho rozpočet sa vyšplhal na 316 miliónov dolárov a zarobil 2,048 miliardy dolárov. Film získal niekoľko ocenení a nominácií.

Žáner: Sci-Fi / Dobrodružný / Akčný

Hrajú: Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Chris Evans,

Článok budeme aktualizovať o ďalšie filmy.

Prečítajte si tiež  Hlavný dodávateľ Apple odkladá výrobu 4nm čipov. Na vine sú nekvalifikovaní pracovníci
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.