Patríte medzi milovníkov filmov, ktoré sú inšpirované skutočnými udalosťami? V tom prípade sme si pre vás pripravili zoznam najlepších snímok natočených podľa toho čo sa naozaj stalo.

Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších filmov za rok 2020. Dnes pokračujeme výberom najlepších filmov natočených podľa skutočných udalostí. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Svetelný bod (Spotlight)

Žáner: Dráma / Historický / Sci-fi

Štvorici investigatívnych novinárov z amerického denníku Boston Globe sa podarilo odhalil obrovský škandál sexuálneho zneužívania maloletých katolíckymi kňazmi. Na základe vyšetrovania priniesli takmer 600 článkov s konkrétnymi prípadmi a fungovaním celého systému. Za svoju prácu získala redakcia Pulitzerovu cenu. Prípad otriasol nielen obvinenými, ale aj celou katolíckou cirkvou.

Hrajú: Mark Ruffalo, Michael Keaton, Rachel McAdams, Liev Schreiber

Kód Enigmy (The Imitation Game)

Žáner: Vojnový / Životopisný / Thriller / Dráma

Alan Mathison Turing bol geniálny matematik, kryptoanalytik a vojnový hrdina. Spolu so svojim tímom sa podieľal na prelomení legendárneho kódu Enigma, ktorý používali nemeckí nacisti na šifrovanie správ. Vďaka svojmu talentu pomohol skrátiť 2. svetovú vojnu a zachránil tak tisíce ľudských životov.

Hrajú: Benedict Cumberbatch, Keira Knighley, Matthew Goode 

Únik do divočiny (Into the Wild)

Žáner: Dobrodružný / Dráma / Životopisný

Dvadsaťročný špičkový študent a atlét Christopher McCandless sa rozhodol splniť si svoj sen. Po doštudovaní vysokej školy zanevrel na civilizáciu a vybral sa do srdca surovej divočiny na Aljaške. Film odráža konflikty a problémy, ktoré trápia ľudí znepokojených materialistickým životom.

Hrajú: Emilie Hirsch, Marcia Gay Harden, William Hurt  

Chyť ma, ak to dokážeš (Catch me if you can)

Žáner: Dráma / Krimi / Životopisný

Frank W. Abagnale zažil pred dosiahnutím plnoletosti to, čo máloktorý jeho rovesník. Polícia po ňom pátrala v minimálne 30 štátoch naprieč Amerikou, a pre agenta FBI Carla Hanratthyo sa stal doslova nočnou morou. Vyrábal si falošné doklady, prenikol do radov pilotov najväčších leteckých spoločností, pôsobil ako právnik či detský lekár. Popritom všetkom falšoval šeky, takže si mohol dovoliť precestovať veľký kus sveta a žiť v luxusných hotelov. Všetky jeho podvody boli vyčíslené na závratnú sumu 2,5 milióna dolárov.

Hrajú: Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Chrtistopher Walken

Americký sniper (American Sniper)

Žáner: Životopisný / Akčný / Dráma / Vojenský

Ostreľovač jednotiek SEAL Chris Kyle si vďaka svojej neomylnej presnosti na bojisku vyslúžil prezývku „Legenda“. Keď sa zvesti o jeho odvážnych husárskych kúskoch rozšíria za nepriateľské línie, stáva sa z neho hlavný terč povstalcov. Po návrate domov sa snaží uniknúť pred strašidelnými spomienkami z vojny.

Prečítajte si tiež  AirTag teraz kúpite po zľave extrémne lacno: Ochráni vám kľúče, ale aj auto

Hrajú: Bradley Cooper, Sienna Miller, Jake McDorman  

Schindlerov zoznam (Schindler’s List)

Žáner: Dráma / Historický / Životopisný

Píše sa rok 1939 a poľský Krakov je stále vystavovaný tlaku zo strany nacistov. Člen Nacistickej strany, Oscar Schindler, v sebe ale našiel ľudskosť a rozhodol sa poskytnúť pomoc tým, ktorí ju potrebovali. Na záchranu 1100 životov obetoval všetok svoj majetok.

Hrajú: Liam Neeson, Ben Kingsley, Ralph Fiennes

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.