Apple je tak trošku držiteľom trendu. Kým spoločnosť s nakusnutým jablkom v logu trendy stanovuje, iní si svoju prácu zjednodušujú a nové technológie či postupy jednoducho odkopírujú. Ináč to nie je ani v tomto prípade, kedy Google predčasne odhalilo niekoľko náhľadov zo svojho Androidu N a mnohých používateľov ako iOS, tak aj z vlastných radov šokovalo. Nový operačný systém totižto jasne ukazuje, že jeho hlavnou inšpiráciou bol ten najlepší – iOS. Pozri si niekoľko obrázkov, ktoré ti prezradia prečo!

Zoznám sa s Android N, iOS od Google!

Na svete je čoraz viac ľudí, ktorí si nakupujú stále nové a nové iPhony. Takýto ľudia si už zrejme zvykli na mobilný operačný systém iOS a tak nepotrebujú prechádzať na inú platformu a zbytočne si komplikovať život. Všetko by museli ináč ovládať a pravdepodobnosť, že by telefón nefungoval tak dobre ako s iOS je tu veľmi vysoká. Hold, to je daň za Android. S tým ovládaním to ale možno nebude navždy. Vysvetlíme ti prečo!

Hlavná vec, ktorú Apple oddeľuje od ostatných je originalita. Áno, možno ani v tejto firme nie je všetko originálne a vlastné ale ide skôr o nepodstatné detaily, ktoré tvoria celistvé a namakané produkty. Podľa nášho názoru je najhoršou možnou vecou ako dobehnúť svojho konkurenta, čo najlepšie mu skopírovať dizajn. Vidíme to či pri smartfónoch, alebo autách. Ak niekto odkukáva od niekoho iného, kto to mal už dávno pred ním, nevyzerá to jednoducho veľmi dobre.

Android N si ale ide vlastnou cestou a podobnými názormi sa očividne neriadi a vôbec ho nezaujímajú. Prečo? Chalani totižto zobrali iOS, prešli si ho celý hore, dole a niekoľko kľúčových funkcií ukradli a jemne prerobili aby to tak príliš „nesvietilo“. Problém je ale taký, že podobnosť v niektorých prípadoch uvidí aj oko menej zainteresovaného a to už znamená, že podoba, najmä pri viacerých veciach naraz, nemôže byť náhodná. Všetky funkcie samozrejme vyzerajú ináč, ale ovládajú sa celkom totožne ako na iOS!

Aby toho nebolo málo, Google sľúbil svojim netrpezlivým používateľom a tiež vývojárom, že už onedlho sprístupni aj špeciálnu beta verziu, vďaka ktorej si budú môcť operačný systém na daných zariadeniach vyskúšať. Pôjde samozrejme o beta testovanie podobne ako sme navyknutí pri iOS. Uvidíme teda, ako to bude celé vyzerať, ale momentálne si nie sme úplne istí, či by v Google ten dizajn nemali viac odlíšiť. Predsa len je podobnosť až veľmi nápadná a to nerobí dobré meno spoločnosti Google ani celkovému Andoridu.

Prečítajte si tiež  Vieme, čo dokáže Siri na Apple Watch

iOS 9 - svetapple.sk

iOS 9 - svetapple.sk

iOS 9 - svetapple.sk

iOS 9 - svetapple.sk

iOS 9 - svetapple.skiOS 9 - svetapple.sk

iOS 9 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.