Ako píše zahraničný portál AppleInsider, spoločnosť Apple žaluje spoločnosť Masimo Corp za údajné porušenie desiatich jej patentov. Firma, ktorá sa zaoberá zdravotníckymi technológiami sa totiž usiluje o to, aby technologický gigant nemohol predávať Apple Watch. Práve Masimo Corp v minulosti obvinilo Apple z toho, že porušuje jeho ochranné známky.

Pôvodne sa tak stalo ešte v roku 2020, kedy malo Apple porušiť presne 10 patentových prihlášok. Rovnako tak bol technologický gigant z Cupertina obvinený aj za krádež obchodného tajomstva prostredníctvom najímania kľúčových zamestnancov.

Druhá žaloba na Apple prišla v roku 2021 a firma v nej tvrdila, že by mal súd zakázať predaj Apple Watch Series 6. Tieto hodinky mali porušiť ďalších 5 patentov, ktoré súviseli s meraním okysličovania krvi.

Nečakaný zvrat

Ako píše agentúra Reuters, Apple sa teraz rozhodlo podať vlastné žaloby v zmysle hesla: „najlepšia obrana je útok“. Podľa kompetentných spoločnosť Masimo Corp rovnako porušila patenty, ktoré sú využívané v jej hodinkách rady W1.

Spoločnosť Apple tvrdí, že práve počas predchádzajúcich žalôb spoločnosť Masimo „starostlivo študovala duševné vlastníctvo spoločnosti Apple“ a získala dôverné informácie, ktoré následne použila vo svojich zariadeniach.

Patenty, ktoré malo Masimo zneužiť sa týkajú samotnej technológie inteligentných hodiniek a monitorovania zdravia. V žalobách je tiež uvedené, že firma porušila ďalšie štyri dizajnérske patenty týkajúce sa vzhľadu a ovládania hodiniek Apple Watch. Uvidíme teda, ako celý prípad dopadne.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Prečítajte si tiež  GTA 6 dostane grafiku, ktorá nemá v hernom priemysle obdoby
Môže ťa zaujímať
- Reklama -