Ako píše zahraničný portál AppleInsider, spoločnosť Apple žaluje spoločnosť Masimo Corp za údajné porušenie desiatich jej patentov. Firma, ktorá sa zaoberá zdravotníckymi technológiami sa totiž usiluje o to, aby technologický gigant nemohol predávať Apple Watch. Práve Masimo Corp v minulosti obvinilo Apple z toho, že porušuje jeho ochranné známky.

Pôvodne sa tak stalo ešte v roku 2020, kedy malo Apple porušiť presne 10 patentových prihlášok. Rovnako tak bol technologický gigant z Cupertina obvinený aj za krádež obchodného tajomstva prostredníctvom najímania kľúčových zamestnancov.

- Reklama -

Druhá žaloba na Apple prišla v roku 2021 a firma v nej tvrdila, že by mal súd zakázať predaj Apple Watch Series 6. Tieto hodinky mali porušiť ďalších 5 patentov, ktoré súviseli s meraním okysličovania krvi.

Nečakaný zvrat

Ako píše agentúra Reuters, Apple sa teraz rozhodlo podať vlastné žaloby v zmysle hesla: „najlepšia obrana je útok“. Podľa kompetentných spoločnosť Masimo Corp rovnako porušila patenty, ktoré sú využívané v jej hodinkách rady W1.

Spoločnosť Apple tvrdí, že práve počas predchádzajúcich žalôb spoločnosť Masimo „starostlivo študovala duševné vlastníctvo spoločnosti Apple“ a získala dôverné informácie, ktoré následne použila vo svojich zariadeniach.

Patenty, ktoré malo Masimo zneužiť sa týkajú samotnej technológie inteligentných hodiniek a monitorovania zdravia. V žalobách je tiež uvedené, že firma porušila ďalšie štyri dizajnérske patenty týkajúce sa vzhľadu a ovládania hodiniek Apple Watch. Uvidíme teda, ako celý prípad dopadne.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -