Jednou z najdôležitejších vlastností inteligentných hodiniek je množstvo aplikácií, ktoré na nich môže užívateľ používať. Platí to aj o Apple Watch, ktoré tiež umožnia užívateľom používať ich na ovládanie prezentácií, prípadne na sledovanie informácií o svojom elektromobile alebo dokonca na hranie hier. Existujú však aj určité obmedzenia a napríklad Apple už vyhlásil, že bude odmietať akékoľvek aplikácie, chovajúce sa ako ciferník tretej strany, prípadne bude odmietať “prdiace” aplikácie s ktorými môžete vyvolať rozruch v okruhu najmenej 5 metrov od vás. Dokopy existuje viac ako 3500 aplikácií pre Apple Watch, medzi ktorými nájdeme aj naozajstné absurdity. Dnes vám preto prinášame prehľad o 10 najbizárnejších aplikáciách, ktoré do dnešného dňa vyšli pre Apple Watch.

1. Watchi

Hneď na úvod začneme remakom jednej slávnej elektronickej hračky, o ktorú sa bolo treba starať a čistiť ju, v opačnom prípade skapala. Na rozdiel od Windows ste však Tamagotchi museli aj kŕmiť a tiež sa s ním hrať. Remake Tamagotchi teraz vyšiel v upravenej podobe na Apple Watch s označením Watchi.

- Reklama -

  

Aplikáciu si môžte stiahnuť priamo tu: Watchi – Virtual Pet for Wrist and Pocket! – Kasey Moffat

2. Spin O Wrist

Ďalšia hra, nad ktorou sa rozum pozastavuje, je virtualizovanou podobou ďalšej obľúbenej hry, ktorá nesmie chýbať na žiadnej stanovačke alebo domácej party. Spin O Wrist je fľaša, teraz však virtuálna, ktorú uvidíte len na drobnom displeji hodiniek – ale aspoň niečo, keby náhodou na blízku nebola žiadna fľaša. Zvolíte si tu počet hráčov a následne už len hráte tak, ako v skutočnosti.

Aplikáciu si môžte stiahnuť priamo tu: Spin O Wrist – Spin a bottle game for Apple Watch – Nikunj Bhagat

3. Watch Chess

Do tretice je tu hra, ktorá sa bude hrať na obrazovke hodiniek naozaj ťažko a zrejme by to bola ďalšia veľká prehra Garryho Kasparova. Presne tak, Watch Chess je šach, ktorý môžete hrať na svojom zápästí.

Aplikáciu si môžte stiahnuť priamo tu: Watch Chess – Grand Master Chess games on your wrist – Ignacio Soto Bustos

4. Yo

Aplikácia Yo sa v USA stala hitom zo dňa na deň a to vďaka jednoduchému konceptu. Ide totiž o aplikáciu, ktorá vám vlastne umožní spoznávať nové osoby tým, že im pošlete slangový pozdrav “Yo!” a aj svoju polohu, pre prípad že by ste danú osobu chceli vidieť naživo. Aplikácia sa teraz dostala aj na Apple Watch.

 

Aplikáciu si môžte stiahnuť priamo tu: Yo. – Life Before Us, LLC

5. KITT

Ak ste boli fanúšikom Knight Ridera, potom by vám v Apple Watch nemala chýbať aplikácia KITT, ktorá toho síce veľa nedokáže, ale budete sa vďaka nej cítiť tak trochu ako David Hasselhoff. S KITT-om sa však ešte nejaký čas nebudete rozprávať, do doby než Apple a Tesla spoja sily a predstavia auto so vstavanou Siri.

Aplikáciu si môžte stiahnuť priamo tu: Ask KITT and listen to his voice! The popular supercar from the 80s is back. From the famous TV Show, a talking marvel for your inner nerd. Features speedometer, music player. Check it on YouTube and Facebook – Pegaso Studios

6. Watch Tag

Ak by ste si náhodou zmysleli, že klasická naháňačka, ktorú ste hrali so spolužiakmi naposledy v 2. triede základnej školy, môže byť nejak modernizovaná, tak to sa práve stalo. Dostala meno Watch Tag a do hry sa tentoraz zapoja Apple Watch. O to je vlastne hra ťažšia, keďže teraz sa už nestačí dotknúť danej osoby, ale sa musíte dotknúť displeja na jej hodinkách.

iPhone Screenshot 2 iPhone Screenshot 3

Aplikáciu si môžte stiahnuť priamo tu: Watch Tag – Christopher Owens

7. Watch Band

Kreativita nepozná hraníc a ak tvoríte hudbu, potom vás môže melódia napadnúť uprostred prechádzky. V prípade, že by ste mali po ruke len Apple Watch, môžete si  túto melódiu zahrať aj na vašom zápästí vďaka aplikácii Watch Band. Miniatúrna obrazovka ponúka miniatúrny klavír a ďalšie miniatúrne hudobné nástroje. Otázkou však je, či právetoto bude skladba, ktorú budú chcieť vaši fanúšikovia počuť.

 iPhone Screenshot 3 

Aplikáciu si môžte stiahnuť priamo tu: Watch Band – FingerTaps

8. Magic 8 Ball

Aby toho nebolo málo, Apple Watch sa môžu stať vašou osobnou vešticou, čo umožňuje pre zmenu aplikácia Magic 8 Ball. Tá vám  umožní vidieť do budúcna, aj keď človek by sa zrejme spoliehal na iné zdroje.

  

Aplikáciu si môžte stiahnuť priamo tu: Magic 8 Ball™-The Official App – Mattel, Inc.

9. Turbo Tax

Pokiaľ potrebujete vyplniť daňové priznanie, aj to bude čoskoro možné cez vaše hodinky vďaka aplikácii Turbo Tax. Aj vypĺňanie daňových priznaní bude o čosi ľahšie.

iPhone Screenshot 1 iPhone Screenshot 2 iPhone Screenshot 4

Aplikáciu si môžte stiahnuť priamo tu: TurboTax Tax Preparation – Complete and efile your 2014 income taxes – Intuit Inc.

10. Berry Quest

No a nakoniec je tu hra Berry Quest, nad ktorou ostáva rozum stáť. Je to vlastne hra, v ktorej máte za cieľ spájať lesné plody, banány a čerešne. Ale je toto hra, ktorú chcete hrať na displeji 38mm hodiniek?

 iPhone Screenshot 3 iPhone Screenshot 4

Aplikáciu si môžte stiahnuť priamo tu: Berry Quest – Match Colorful Berries On Your Wrist – Robot 5 Studios

Zdroj: Cult Of Mac

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.