Hoci iba veľmi pomaly, popularita streamovacej služby Apple TV+ neustále narastá. Napriek tomu ale začína narážať na problém, s ktorým bojujú aj všetky ostatné konkurenčné platformy. Je ním internetové pirátstvo.

Na webových stránkach sa objavujú filmy a seriály z Apple TV+ stále viac a to aj napriek tomu, že Apple s týmto problémom neustále bojuje a vyvíja obrovské úsilie na odstránenie ukradnutého obsahu.

Samotné pirátstvo je podľa Macrumors veľmi lukratívny biznis pre torrentové weby, čo je podložené aj dátami. Prvých päť pirátskych stránok zarába okolo 18,3 milióna dolárov ročne z príjmov z reklamy a sponzorstva.

Podľa aliancie pre kreativitu a zábavu predstavujú ukradnuté filmy a seriály až 80 % z tohto „koláča“. Straty spôsobené pirátskym obsahom pri tom dosahujú pre produkčné spoločnosti dokopy až 71 miliárd dolárov ročne!

Tieto seriály z Apple TV+ sú na torrentových stránkach najpopulárnejšie 

Apple TV+

Prevádzkovatelia týchto internetových stránok pravidelne obmieňajú domény a presmerovávajú používateľov, aby sa vyhli zastaveniu šírenia kradnutého obsahu a aby zostali všetky odkazy na torrenty naďalej prístupné.

Pokiaľ sa pozrieme čisto na platformu Apple TV+, zistíme, že medzi „pirátmi“ sú najpopulárnejšie seriály „Ted Lasso“, „The Morning Show“ a „SEE“. To koniec koncov nie je vôbec prekvapivé.

Prečítajte si tiež  Nevyhadzujte svoj starý iPod Nano. Môžete ho použiť ako nabíjačku pre Apple Pencil

Spoločnosť Apple je členom protipirátskej skupiny Motion Picture Association of America’s AC, ktorá sa v minulosti zaviazala k podpore legálneho trhu s vydobosahom a zároveň k boju proti pirátom.

Medzi ďalších členov skupiny patria napríklad Netflix, Amazon, Comcast, Disney, NBC, MGM, ViacomCBS, Paramount, Fox, NBCUniversal, Sony Pictures, Warner Bros a ďalší.

Dajte nám vedieť do komentára, či si Apple TV+ predplácate alebo ste taktiež využili inú cestu na spustenie exkluzívnych filmov a seriálov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.