Niekedy si myslíme, že už nepríde žiadna sociálna sieť, ktorá by nás dokázala prekvapiť a aj tak sa tak čas od času stane. Časy, kedy sme vysedávali len na facebooku sú minulosťou a fakt, že čoraz častejšie pre prístup k internetu používame naše smartfóny dovolil preraziť aj úplne novým typom sociálnych sietí. Charakteristické je pre ne jednoduché ovládanie, minimalistický dizajn a taktiež to, že využívajú na komunikáciu skôr obrázky a krátke videá. Komunikácia je tým pádom osobnejšia. Žiadne nástenky, stránky, len obrázky a videá. Jednou z nich je určite Snapchat.

Popularita sociálnej siete Snapchat na Slovensku stále rastie. Funguje na princípe posielania obrázkov a videí, ktoré sa adresátovi zobrazia na maximálne 10 sekúnd a na zdieľaní rovnako dlhých príbehov, ktoré môžu ľudia, ktorých máme v našich kontaktoch, prípadne naši odoberatelia sledovať maximálne 24 hodín. Sociálna sieť sa tým snaží bojovať proti internetovému odpadu. Ak aj ty obľubuješ posielanie svojich selfie so psom na tvári, pripravili sme si pre teba 10 faktov zo zákulisia tejto sociálnej siete.

- Reklama -

1. Picaboo

Pôvodne sa nazýval Picaboo. S týmto názvom bol prvýkrát uvedený na trh v roku 2011 exkluzívne len pre App Store. Zmena názvu na Snapchat prišla v roku 2012, kedy Snapchat zavítal na Google Play pre Android.

2. Inšpirácia

Inšpiráciu na posielanie miznúcich správ dostali zakladatelia Snapchatu Evan Spiegel a Bobby Murphy po tom, čo ich priateľ ľutoval to, že niekomu inému zaslal fotku.

3. Jednotka v zdieľaní fotografíí

100 miliónov užívateľov Snapchatu zdieľa denne viac ako 400 miliónov fotografií. To prekonáva zdieľanie fotiek na sociálnych sieťach ako sú Facebook či Instagram.

4. Snapchat nie je na predaj

Mark Zuckerberg sa v roku 2013 snažil kúpiť Snapchat za 1 miliardu dolárov. Jeho ponuku Murphy a Spiegel odmietli. O mesiac neskôr sa Zuckenberg vrátil s ponukou navýšenou na 3 miliardy. Aj táto ponuka bola odmietnutá.

5. Populárny u mladých

Približne 26% používateľov má 18-29 rokov. Iba 5% patrí používateľom vo veku 30-49 rokov, 3% patria 50-64 ročným a 2% patria 65 a starším.

6. Nóri radi snapujú

Bolo zistené, že 50% všetkých používateľov smartfónov v Nórsku používa Snapchat.

7. Ženy snapujú radšej ako muži

Jeden výskum zistil, že 70% používateľov Snapchatu sú ženy.

8. Najlepšia selfie

65% užívateľov Snapchatu spraví 1-5 selfie pred odoslaním tej najlepšej.

9. Druhý najlepší

Podľa výskumu je Snapchat druhou najpoužívanejšou aplikáciou na našich smartfónoch. Za ňou nasleduje WhatsApp, Instagram a Twitter. Prvé miesto patrí pochopiteľne Facebooku.

10. Nazdravie cez Snapchat

93% používateľov posiela svojim priateľom prostredníctvom Snapchatu fotky svojich drinkov.

snapchat-svetapple.sk
snapchat-svetapple.sk

Zdroj: internet

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.