Na svete každý deň padajú rekordy, s ktorými sa stretávame v rôznych oblastiach. Zatiaľ čo niektoré z nich sú totálne absurdné, iné dokážu zaujať pre svoju náročnosť. Jedným z nich je aj ten, ktorý sa týka iba trinásťročného chlapca. ktorý bol označený za „zázračné dieťa“. Dokázal niečo, čo sa ešte nikomu pred ním nepodarilo.

Ako informuje portál Dailystar, Willis Gibson z Oklahomy sa stal vôbec prvým hráčom v histórii, ktorému sa podarilo dokončiť „nedokončiteľný“ Tetris vo verzii od vývojárov zo spoločnosti Nintendo. V priebehu 38 minút sa mu podarilo v Tetrise odstrániť neuveriteľných 1 511 línií, vďaka čomu si okamžite získal celosvetovú pozornosť.

Mladý tínedžer je v online svete známy pod pseudonymom „Blue Scuti„, pričom svoj úspech dokonca streamoval naživo. Samotný rekord padol ešte 21. decembra 2023, kedy sa dostal až na 157. úroveň pôvodnej verzie hry.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Willisa najskôr prekvapilo, že hra sa po stanovení tohto levelu z ničoho nič zasekla a spadla. Doteraz sa totiž tento stav podaril dosiahnuť len umelej inteligencii. Napokon sa, ale ukázalo, že v tomto smere má mladý hráč neuveriteľné schopnosti.

Tetris vznikol v roku 1984. Vyvinul ho sovietsky softvérový inžinier

Len pre doplnenie, pôvodný Tetris vyvinul sovietsky softvérový inžinier Alexey Pajitnov v roku 1984. Hlavným zameraním hry bolo usporiadať „puzzle“ kúsky, ktoré padajú z vrchnej časti obrazovky a ukladajú sa na jej spodku.

Kocky v Tetrise musia byť naukladané tak, aby vytvorili pevnú líniu. Akonáhle sú dokončené, z obrazovky zmiznú, hráčovi sa pripíšu na konto body a následne pokračuje ďalej.

Do USA sa Tetris dostal až v roku 1988, pričom ikonická verzia hry pre Nintendo Entertainment System (NES) vyšla ešte o rok neskôr.

Pokiaľ vás zaujíma, ako celý rekord v podaní Willisa Gibsona padol, môžete si pozrieť záznam na videu pod týmto odstavcom. Upozorňujeme však, že má viac, ako 40 minút, takže si to radšej rovno pretočte na koniec, ktorý je najzaujímavejší:

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple prinesie v roku 2024 tri zásadné zmeny a vylepšenia v iOS: Niektoré oceníme, iné skôr nie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -