Na začiatku tohto článku by som vás chcel oboznámiť s balíčkom iWork na iOS zariadenia. Tento balíček si môžete zadarmo stiahnuť z Appstore. Obsahuje tri základné aplikácie a to sú Pages , Numbers a Keynote. Pomocou týchto troch Aplikácií môžete premeniť napríklad svoj iPhone na kanceláriu, zatiaľ čo sedíte v autobuse.

Poďme teda k veci

screenshot2013022408464

Pages

Dnes sa naučíme používať aplikáciu Pages. Je to jedna z najlepších textových aplikácií, ktoré môžete do svojho jabĺčkového miláčika stiahnuť.

Hneď ako aplikáciu otvoríte zobrazia sa vám vaše staršie práce (pokiaľ ste s aplikáciou nerobili tak len papier s „+“, pomocou ktorého vytvoríte nový súbor). Ďalej na vás vyskočí množstvo šablón, z ktorých si môžete vybrať tú najlepšiu k vášmu textu. Vyberieme si teda jednu s nich a  môžeme konečne  písať.

K dispozícií máme papier, klávesnicu a hore vpravo 3 jednoduché ikony, pomocou ktorých text upravujeme. Prvá ikona vpravo tvorí  štetec.  Pomocou tohto štetca upravujeme:

  • Štýl – formátovanie písma, veľkosť, font, zarovnanie ,…
  • Zoznamy  – odrážky, číslovanie
  • Rozloženie  – teda množstvo stĺpcov a taktiež  medzery medzi riadkami.

Ďalším tlačidlom na hornej lište je „+.“  Pomocou tohto tlačidla môžete do svojho textu vložiť fotky, grafy, tabuľky, texty, geometrické tvary a videá.

Do tretice máme v hornom menu „francúzsky kľúč,“, teda finálne nastavenia, ako napríklad tlač, zdieľanie súboru, môžete si tu dokonca súbor zaheslovať.

Takže toto bolo také jednoduché poňatie aplikácie Pages, dúfam že som pomohol.

image_1 image_2 image_3 image_4 image_5 image_6 image_7 image_8

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.