Predstav si, že robíš nedeľný obed a zrazu sa ti vybijú baterky v tvojej digitálnej váhe. Za normálnych okolností by si bol asi stratený a ak nechceš, aby si pridal príliš veľa jednej alebo druhej suroviny do hlavného chodu, čím by si ho pokazil, môžeš ďakovať (zároveň aj neďakovať) Apple za to, že má tvoj iPhone 3D Touch!

3D Touch ako digitálna váha

Istého vývojára napadla jedna skvelá vec. Keďže iPhone 6S a 6S Plus ponúkli novinku vo forme 3D Touch displeja, ktorý dokáže rozpoznať silu tlaku tvojho palca, ktorá je vyvíjaná na displej zariadenia, môže rozoznať aj iný tlak, v tomto prípade teda hmotnosť. Práve preto vytvoril vlastné API a aplikáciu, ktorá premení tvoj displej na digitálnu váhu. Je tu ale jeden problém, nakoľko vývojár musel obísť Apple a použiť vyššie spomínané upravené API, tak je možné aplikáciu stiahnuť len pokiaľ používaš Jailbreak.

- Reklama -

Apple ju v najbližšej dobe určite neschváli do svojho AppStore a ak by aj niekedy schválilo, určite si na to ešte chvíľu počkáme, pretože Apple veľmi obmedzuje vývojárov v tom, čo môžu s 3D Touch robiť. Ako nápad sa to ale určite cení a možno niekedy v budúcnosti budeš môcť vyhodiť svoju digitálnu váhu keďže budeš mať vo vrecku iPhone! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.