Počas Silvestrovskej noci a prvých hodín Nového roku sa v sieti 4ky prenieslo takmer milión SMSiek, spolu si Štvorkári volali takmer 2,5 milióna minút a preniesli rekordný počet Gigabajtov, keď dátová spotreba za 24 hodín presiahla 208 TB. Tieto dáta zverejnil operátor na oficiálnej internetovej stránke.

Kúpite si príslušenstvo pre iPhone či Apple Watch na Loopi. Zaplatíte aj cez Apple Pay a tovar vám bude odoslaný mimoriadne rýchlo. (Reklama)

„Novoročná prevádzka v sieti 4ky nás potešila, aj keď v počte SMS a volaní pandemické roky neprekonala. Tomu sa ale tešíme, nakoľko to ukazuje, že ľudia slávili príchod nového roku v širšom kruhu rodiny či priateľov, než tomu bolo po minulé roky. Zároveň sme zaznamenali trend nárastu dátovej prevádzky, ktorá oproti minulému roku opäť stúpla takmer o polovicu. Je vidieť, že lacné mobilné dáta, či už na zdieľanie zážitkov na sociálnych sieťach, či počúvanie hudby a pozeranie filmov a videí, sa stali dnes jednoducho štandardom. Sme radi, že stále viac našich zákazníkov využíva naše neobmedzené dátové paušály,“ povedal Patrik Kollaroci, technický riaditeľ pre mobilné služby 4ka.

Podobne ako počas Štedrého dňa, aj na Nový rok pomerne výrazne tento rok klesol počet prenesených SMS o približne štvrtinu a počet prevolaných minút klesol len mierne o 11%, pričom priemerná dĺžka hovoru bola takmer identická, ako po minulé roky a to približne 2 minúty (115 sekúnd).

Množstvo prenesených dát na Nový rok oproti minulému roku vzrástlo o 39,25% na rekordných 208 TB a objem dát prenesený v zahraničnom roamingu stúpol na dvojnásobok (nárast o 96%).

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Tieto štyri funkcie ukradol iPhone 15 zariadeniam s Androidom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -