Ak patríte do skupiny užívateľov Photoshopu na jablkových zariadeniach, môžete sa tešiť na hromadu noviniek. Adobe oznamuje update pre svoje aplikácie na Mac a iPad, v ktorých sa už čoskoro dočkáme zaujímavých funkcií.

Od príchodu Adobe Photoshopu na obrazovky iPadov prešli už dva roky, pričom sa za uplynulý čas aplikácia dočkala výrazných vylepšení. V porovnaní s desktopovovou verziou je však stále na čom pracovať. Adobe sa drží svojho plánu, v ktorom chce medzi appkami pre iPadOS a macOS postupne zmenšovať rozdiely.

- Reklama -

Photoshop

Užívatelia tabletov sa prvýkrát dočkajú funkcie Healing Brush, ktorá upravuje textúry a nedokonalosti spojené so svetlom, transparentnosťou a inými detailmi. Druhým prídavkom je Magic Wand, ktorý slúži k extrakcii objektov z pozadia alebo označovania nepravidelných tvarov.

Okrem toho bude mať Photoshop pre iPad aj nové zobrazenie Vrstiev a projekcie plátna, čo možno využiť pri pripojení iPadu k externému monitoru alebo TV obrazovke použitím HDMI alebo USB-C.

Prečítajte si tiež  MacBook Pro s mini-LED displejom bude revolúciou pre celý priemysel

Čo sa týka desktopovej aplikácie pre macOS, Adobe zavádza novú funkciu Sky Replacement, vďaka ktorej budete môcť na fotkách a obrázkoch zmeniť zobrazenie oblohy. Na výber bude až 5 000 rôznych predlôh oblohy. Okrem toho bude vylepšená aj možnosť Transform Warp alebo panel vyhľadávania, v ktorom môžete listovať medzi nástrojmi aplikácie.

PhotoshopPhotoshop

Okrem updatov aplikácií sa svojho príchodu dočká aj Adobe Photoshop Beta, ktorá debutuje už tento mesiac. Táto fíčura ponúkne členom Creative Cloud možnosť priamej komunikácie s vývojármi Photoshopu vrátane spätnej väzby a nových možností priamo od tímu Photoshop.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -