Zdá sa, že najbližšie kroky spoločnosti Apple ovplyvnia aj množstvo iných firiem. Dodávateľské reťazce sa podľa analytika Ming-Chi Kuo (presnosť 76,6 %) pripravujú na veľkú revolúciu v podobe rozšírenia technológie mini-LED displeja do celého sveta.

Ako iste viete, prvým produktom od spoločnosti Apple, ktorý sa ukázal s mini-LED displejom bol 12,9″ iPad Pro. Kvalita zobrazenia je naživo úžasná a každý kto si to mohol vyskúšať v praxi potvrdí, že pojem čierna farba nadobúda v tomto zariadení úplne iný význam.

- Reklama -

Pokračovať sa bude pravdepodobne už v novembri s novým MacBookom Pro 14″ a MacBookom Pro 16″. V oboch prípadoch sa počítače dočkajú tej najlepšej možnej zobrazovacej jednotky. Nie je to však také jednoduché ako to na prvý pohľad vyzerá.

Dodávatelia investujú do mini-LED displejov miliardy

Vzhľadom na to, že Apple očakáva rekordný záujem o svoje počítače a tablety, pochopiteľne na to musia byť pripravení aj jeho dodávatelia. Tí v súčasnosti investujú do produkcie miliardy dolárov, aby zabezpečili jej plynulý chod.

To však znamená, že samotná technológia postupom čase zlacnie a tak po nej siahnu aj rôzne iné firmy.

Inými slovami, zatiaľ čo dnes považujeme mini-LED displeje za niečo exkluzívne a veľmi zriedkavé, v blízkej budúcnosti bude frekvencia ich výskytu na podobnej úrovni ako dnešné Retina displeje. Tie majú fantastickú kvalitu za primeranú cenu.

Napíšte nám do komentára, či sa na príchod mini-LED panelov tešíte alebo preferujete skôr tradičné LCD. Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -