Spoločnosť Adobe na konferencii v San Franciscu ukázala prototyp úžasnej aplikácie, ktorá doslova vymaže ľudí z fotografií rôznych objektov, hlavne v turistických destináciách a podobne.

Monument Mode

Aplikáciu stačí prepnúť do režimu “Monument Mode” a integrovaný špeciálny algoritmus zachytí fotografiu tak, že nasníma statický predmet a pohybujúce sa objekty jednoducho odstráni.Pokiaľ teda budeš chcieť fotografovať nejakú zaujímavú turistickú atrakciu, historický objekt alebo niečo podobné a v ceste ti budú stáť, či skôr zavadzať ostatní turisti, môžeš sa ich jednoducho, pomocou tejto appky zbaviť!

- Reklama -

Snímkaaaaaaa

Zatiaľ len prototyp

Autori aplikáciu zatiaľ previedli le na Android smartfóne a jedná sa len o prototyp. Ide však o zaujímavý pohľad do budúcnosti fotografovania s mobilnými zariadeniami. Zatiaľ je otázne, či sa táto aplikácia objaví aj na App Store, ale predpokladáme, že keď Apple vylepšil spoluprácu s Adobe, čo si mohol vidieť napríklad pri iPade Pro, aplikáciu prinesú aj pre ďalšie jabĺčkové zariadenia.

Potrebný statív

Zatiaľ je pre dokonalé zachytenie a delenie statického obrazu od pohyblivého potrebný statív. Autori však určite dospejú k riešeniu, aby nebol potrebný, pretože nosiť k smartfónu aj statív by bolo vcelku nepraktické. Aj keď na druhej strane táto aplikácia dáva úplne iný pohľad na fotografovanie mobilom!

Adobe neuviedlo ani to, kedy by mala byť aplikácia dostupná, určite si však budeme musieť ešte nejakú dobu počkať. Po jej vydaní ťa budeme informovať, spolu s recenziou, pretože sa jedná o veľmi, dovolím si povedať “revolučnú” funkciu v tejto oblasti.

Pozri si video z konferencie, na ktorom uvidíš ukážku funkcionality.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]