Hororové hry si užívame na našich počítačoch, konzolách či najnovšie aj mobilných zariadeniach alebo tabletoch celé dekády. Poväčšine v nich prechádzame strašidelnými tmavými chodbami, lesmi a podobne a musíme pri tom bojovať s rôznymi monštrami, aby sme prežili, prípadne sa im vyhýbať v tajných uličkách alebo slepých priestoroch.

Typy týchto hier sú rôzne a preto sa medzi sebou vo veľa veciach líšia. Ich spoločným cieľom je však vystrašiť hráča a hlavne skúsiť jeho nervy, koľko to celé vydrží. Vývojári nového titulu Don’t Scream, ktorý je aktuálne k dispozícii v rámci predbežného prístupu na platforme Steam sa rozhodli, že to celé pojmú trochu ináč.

Ku hraniu tejto hry totiž potrebujete aj mikrofón, nakoľko práve cez toto príslušenstvo bude herný systém vedieť, či vám umožní hrať ďalej alebo nastane Game Over.

Ak zakričíte, skončíte 

Ako napovedá názov hry „Don’t Scream“, pokiaľ do spomínaného mikrofónu zakričíte, alebo vydáte hlasný zvuk, automaticky to znamená, že ste prehrali. A nebude to trvať krátko.

Tajomným lesom v šere aj tme sa budete musieť prechádzať až 18 minút v kuse, pričom ak niekde zastavíte, čas prestane plynúť a opäť sa rozbehne až vtedy, keď sa pohnete ďalej.

Don’t Scream teda vyzerá na poriadnu skúšku nervov, čo potvrdzuje aj video pod týmto odkazom. Fanúšikovia kvalitnej grafiky tiež určite ocenia, že je postavená v Unreal Engine 5. Tak kto si na to trúfne?

 

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Ďalšia facka pre Metu a Marka Zuckerberga? Ľudia sa vo veľkom zabávajú na jeho Metaverse. Vraj vyzerá smiešne
Môže ťa zaujímať
- Reklama -