Akonáhle spoločnosť Apple vydala svoju prvú stramovaciu službu Apple Music, zamiešala sa do kapusty takým spoločnostiam ako je Spotify, ktoré svoju stramovaciu službu ponúkajú už dlhé roky. Práve táto spoločnosť má v súčasnosti nemalé problémy s Apple, pretože jej doslova kradne používateľov, snaží sa však bojovať, aby percento používateľov, ktorí dali zbohom „zelenej službe“ bolo čo najmenšie.

2 Mesiace Premium Free a 30% zľava

Už v dnešných dňoch je celkom jasné, že spoločnosť Spotify bude mať v budúcnosti nemalé problémy, keď v konkurenčnom boji príde o veľké percento používateľov. Apple Music je totiž ťažký oriešok aj pre takú spoločnosť akou je Spotify, a tak musí známa streamovacia služba hľadať spôsoby, ako prilákať čo najviac používateľov na svoju stranu. V prvom rade by to mala dosiahnuť vďaka 2 mesačnej bezplatnej testovacej dobe Premium účtu pre nových zákazníkov, no a potom šikovným trikom, ktorý zabezpečí 30% zľavu tým verným.

- Reklama -

Práve spomínaných 30% nie je totiž tak úplne zľava. Apple si za každý jeden nákup (nielen aplikácie samotnej, ale aj pri in app nákupoch a predplatnom) uplatňuje 30% províziu, a tak by mala stramovacia služba v našich končinách stáť 5,99€. Kvôli provízii žiaľ musela byť cena predplatného cez iTunes navýšená až na 7,99€. Samotná spoločnosť však v boji s Apple našla spôsob, ako cenu služby znížiť len na spomínaných 6€ mesačne s tým, že spoločnosti Apple nebudeš musieť zaplatiť ani jeden cent.

Na všetko stačí zrušiť vo svojom iPhone automatickú obnovu účtu, počkať, kým skončí automatické predplatné obdobie (za čo sa Spotify ospravedlňuje), prejsť na webstránku Spotify.com a službu si aktivovať priamo tam. Zabezpečíš si tak 2€ mesačne k dobru a Spotify sa tým  v našich končinách stane rovnako drahou ako Apple music, čo určite pomôže konkurenčnému boju 🙂

Spotify - svetapple.sk
Spotify – svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.