S hodinkami Apple Watch prišlo aj úplne nové užívateľské rozhranie, prispôsobené malému displeju. Nikoho z nás by asi nenapadlo, ako by to mohlo vyzerať, pokiaľ by bol dizajn tohto rozhrania prenesený aj na iOS. Už dávnejšie sme o tom písali, no k dispozícií boli len obyčajné rendery a fotky. Dnes prinášame prvé video, kde uvidíte, ako by niečo podobné mohlo vyzerať v praxi. Podľa nás to vyzerá skvele!

Naozaj vydarený dizajn

Apple nám predstavilo na konferencií aj nový dizajn rozhrania pre Apple Watch. To nadchlo dizajnéra Lucasa Mengeho natoľko, že sa rozhodol vytvoriť vlastnú verziu priamo na svojom iPhone 5. Musíme povedať, že si so samotným „systémom“ dal naozaj veľa práce, keďže je na videu celkom jasné, že všetko je premyslené do posledného detailu. Jediným problémom, ktorý podobné riešenie zužuje, je hádam len relatívne neprehľadné usporiadanie aplikácií a tak aj horšia orientácia v systéme. Za to musíme povedať, že to vyzerá skvele!

header
9to5mac

Dá sa to dostať aj do nášho zariadenia?

Nevieme ako vás, no nás v redakcii uchvátil tento koncept natoľko, že doslova túžime mať niečo podobné aj v našich iPhonoch minimálne na 2-3 dni a porovnať funkčnosť v praxi. Pre naše sklamanie je nutné vedieť ovládať Xcode, keďže Lucas vypustil len zdrojové kódy. Podľa jeho tvrdení je však možné, že svoju verziu Apple Watch UI ponúkne aj pre Jailbreak komunitu, čo by vôbec nemuselo byť na škodu. Osobne sa síce s Jailbrakom nestotožňujeme, no pokiaľ nám má uľahčiť prístup k niečomu podobnému, tak sa mu nebránime! 🙂

Prečítajte si tiež  Toto je 5 šikovných funkcií v iPhone, ktoré ste zrejme nepoznali!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.