Aplikácia Instagramu prešla od svojho vzniku mnohými zmenami, ktoré postupne vytvárali stále lepšiu a lepšiu appku. Nedávna zmena v podobne nového loga priniesla Instagramu nečakanú kritiku za to, aké logo si šéfovia služby, ktorú vlastní Facebook vybrali. Ďalšie aktualizácie prišli nečakane a aj tá posledná, ktorá konečne priniesla zoomovanie fotiek a videí.

Aktualizácia Instagramu prináša  zoomovanie fotiek a videí

Aktuálna aktualizácia s označením 9.2, konečne prináša možnosť priblíženia fotky či videa v novinkách či profiloch. Priblíženie urobíš klasicky gestom „pinch-to-zoom“, pri väčšine fotiek na Instagrame, výnimku tvoria len fotky a videá s veľmi nízkym rozlíšením.

- Reklama -

Okrem pridania približovania, aktualizácia tiež prináša aj vylepšenie v novinke Stories. V režime snímania pribudlo nové tlačidlo fotenia v zlých svetelných podmienkach, s ikonkou podobnej režimu Nerušiť v iOS. Zmien sa dočkala aj karta prechádzať, s lepšími návrhmi obsahu rýchlejším prepnutím z noviniek na Stories.

Už skôr bola do aplikácie pridaná funkcia, ktorá veľmi pripomína efekt 3D Touch. Ide o to, že ak máš zobrazený ľubovoľný profil na Instagrame, fotku už nemusíš otvárať ak ju chceš vidieť či lajknúť. Stačí ak na nej dlho podržíš prst a fotka sa zobrazí v plnej veľkosti v okne. Posunutím prsta nadol tiež zobrazíš tlačidlá Páči sa im to, Komentovať a Odoslať ako správu. Ak ešte tieto funkcie v Instagrame nemáš, otvor App Store, klepni na kartu Aktualizácie a over si, či je Instagram aktualizovaný.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -