Umelá inteligencia v podaní ChatGPT zažíva počas celého dňa (20.03.2023) obrovské problémy. Všetko začalo menším výpadok o zhruba 8:50 ráno, ktorý sa však podarilo dať pomerne rýchlo dokopy a služba začala používateľom nabiehať už o cca 10:35.

Ako sa však ukazuje o niekoľko hodín neskôr prišiel ďalší výpadok, ktorý je oveľa rozsiahlejší a trvá doteraz. Nepociťujeme ho iba na Slovensku ale stretávajú sa s ním ľudia po celom svete.

Všetko sa nám podarilo overiť cez stránku Downdetector.com, na ktorej je jasne vidieť, že druhý výpadok začal o cca 17:05 a trvá doteraz, pričom chybu nahlasuje oveľa viac používateľov z celého sveta než ráno.

ChatGPT nedostupný
Zdroj: Downdetector

Sami sme to vyskúšali a v našom prípade sa nedá do ChatGPT zadať správa. Do systému sa nám ale prekvapivo podarilo prihlásiť, hoci nie na prvýkrát. V používateľskom prostredí ChatGPT nie je možné prakticky nič robiť.

ChatGPT nedostupný
Zdroj: ChatGPT / SvetApple

Rovnako tak sa nám viackrát zobrazila v rámci používateľského rozhrania informácia, že ChatGPT je momentálne nedostupný. Jej súčasťou je aj táto internetová stránka, na ktorej sa píše, že vývojári v OpenAI už detegovali problém a pracujú na jeho odstránení.

ChatGPT nedostupný
Zdroj: ChatGPT / OpenAI

Skrz Downdetector uviedlo 6 % používateľov, že im vôbec nefunguje stránka, 12 % používateľov malo problémy s prihlásením a zvyšným 82 % zrejme nefunguje chat rovnako, ako nám.

ChatGPT nedostupný
Zdroj: Downdetector

Zatiaľ sa nám nepodarilo overiť, či ChatGPT nefunguje vôbec nikomu alebo sa problém týka iba niektorých používateľov no službu sme vyskúšali na viacerých účtoch aj zariadeniach a vo všetkých prípadoch bola nedostupná.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi Eco Case
Reklama

Pokiaľ ste sa teda s podobnou chybou stretli aj vy, odporúčame vám počkať. Snáď spoločnosť OpenAI problém vyrieši a jej umelá inteligencia opäť nabehne. Nechajme sa prekvapiť.

GPT-4 v Bingu funguje. Vyskúšať sa dá okamžite a hlavne zadarmo

Užívajte si umelú inteligenciu GPT-4
Zdroj: Microsoft (snímka obrazovky)

Pokiaľ vám nefunguje ChatGPT založený na GPT-3.5, je to pre vás perfektná príležitosť na to, aby ste si vyskúšali chatbota od Microsoftu, ktorý sa nachádza v službe Bing a spolieha sa na pokročilejší jazykový model GPT-4.

Hoci je prístup doň trochu komplikovaný a používatelia končia vo veľkom na čakacej listine, v tomto článku objavíte návod, ako sa ku nemu dostať za pár minút a hlavne úplne zadarmo. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.