Instagram robí rôzne zmeny, ktorými upravuje svoju aplikáciu k lepšiemu. Chce, aby s ňou boli používatelia čo najviac spokojní. Dnes preto odstránilo z domovskej obrazovky tlačidlo IGTV, ktoré sme tu mohli vidieť po prvýkrát v roku 2018. Vraj ho používalo málo ľudí.

Instagram odstránil tlačidlo IGTV.

Túto sociálnu sieť by sme mohli označiť aj za fenomén súčasnosti. Je extrémne populárna a kvantum používateľov sa na ňu časom presťahovalo z Facebooku (ktorý ju aj vlastní). Vývojári sa snažia čo najviac prispôsobiť dobe a požiadavkám ľudí. Presne preto robia všetko preto, aby ich v appke udržali čo najdlhšie.

Dnes sme sa dočkali zaujímavého kroku. Kompetentní rozhodli o tom, že tlačidlo IGTV, ktoré bolo cez dva roky umiestnené na hlavnej domovskej stránke skončí. Pokiaľ ani neviete, na čo vlastne slúžilo, bolo tu preto aby ste pomocou neho mohli sledovať dlhšie videá ako tie, ktoré sa nachádzajú na nástenke. Samozrejme to ale neznamená, že tento obsah zmizol alebo sa nebude dať pridávať. Ľudia sami svojim správaním ukázali vývojárom to ako sa k nemu dostávajú. Cez tlačidlo IGTV to ale určite nebolo.

Najviac preklikov bolo cez profil

Najčastejšie sa k dlhším videám na Instagrame preklikneme priamo cez profily, ktoré sledujeme. Podľa sociálnej siete bolo len veľmi malé množstvo takých ľudí, ktorí obsah sledovali práve pomocou spomínaného tlačidla. Priestor, v ktorom bolo zakomponované je momentálne prázdny a ešte nevieme, či ho tu niečo nahradí. Každopádne si ale myslíme, že sa niečo časom určite nájde.

Instagram má stále nové a inovatívne nápady, ktoré pretavuje do reality a vo svete sú populárne. Spomeňme len funkciu Reels, ktorá v podstate okopírovala populárnu aplikáciu Tik Tok. Pokiaľ by sa jej spustenie dostalo na miesto tlačidla IGTV, pravdepodobne by to bol veľmi úspešný krok. Nechajme sa prekvapiť. Bude niekomu táto ikonka chýbať alebo ju nikto z vás nepoužíval? Napíšte nám do komentárov.

Aktuálne: Instagram odstránil tlačidlo IGTV.
Aktuálne: Instagram odstránil tlačidlo IGTV. – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  POTVRDENÉ: Očakávaná novinka pre iPhone 15 Pro nakoniec nedorazí. Možno je to tak aj lepšie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.