Instagram patrí medzi najväčšie sociálne siete na svete. Možno aj preto využíva všetky možné spôsoby na to aby používateľov udržal na svojej platforme. Z minulosti vieme, že ukradol napríklad koncept Snapchatu, kedy zakomponoval do appky 15 sekundové príbehy. Teraz sa inšpiruje ďalej. Instagram Reels by mal konkurovať aplikácii TikTok.

Instagram bude konkurovať TikTok. Pozrite sa ako…

Existuje viacero spôsobov, pomocou ktorých si môžete vybudovať publikum na Instagrame. Časť z nich sme popísali aj v tomto článku. Ako sa ale ukazuje, stále sú tu možnosti, ktoré sociálna sieť zatiaľ neobsahovala ale to sa nateraz mení

- Reklama -

Aplikácia TikTok, ktorá vám umožní vytvárať zaujímavé a kreatívne hudobné videá zažíva v poslednom období veľký úspech. To si všimli aj predstavitelia a vývojári Instagramu. Následne pripravili vernú kópiu pre TikTok, ktorá sa nazýva ako Instagram Reels. Už čoskoro by sa mala dostať aj na náš trh.

Instagram Reels

Nová funkcia, ktorá je dostupná vrámci príbehov v aplikácii sociálnej siete vám umožní vytvárať krátke, 15 sekundové hudobné klipy. V dnešnej dobe je to veľký trend tak prečo to nevyužiť. Mnohí používatelia, známe osobnosti ale aj influenceri využívajú TikTok a následne svoje výtvori zverejňujú práve na Instagrame.

Instagram Reels začal konkurovať TikTok. – svetapple.sk

Po novom im na to bude slúžiť Instagram Reels. V rozhovore pre zahraničný portál TechCrunch uviedol riaditeľ pre správu produktov toto:

„Tieto dva produkty nie sú rovnaké a zdielanie videa s hudbou je myšlienka, o ktorej si myslíme, že by ju mohol používať každý. Kládli sme veľký dôraz na to aby sme vytvorili jedinečný formát.“

Nová funkcia sa už do aplikácie dostala avšak na Slovensku zatiaľ nie je dostupná. Skúšali sme aj poslednú aktualizáciu aplikácie ale nepomohlo. Následne sme zistili, že pilotné testovanie zatiaľ prebieha iba v Brazílii. Používateľom, ktorí Reels už môžu vyskúšať sa nachádza medzi funkciami boomerang a super-zoom.

Používatelia novinky si môžu vybrať z obrovského množstva populárnych skladieb. Tak isto môžete tieto skladby vyhľadávať pomocou jednoduchého hashtagu alebo pridať video bez hudby (čo ale trochu stráca zmysel).

Akonáhle svoj hudobný klip používateľ nahrajú, k dispozícii majú naozaj rozsiahle možnosti úprav pomocou vstavaných nástrojov. Aplikovať bude možné aj rôzne efekty ako aj filtre, titulky a podobne. Je ale jasné, že nebude dlho trvať, kým sa Reels dostane aj ďalej do sveta! Tešíte sa?

Do komentárov nám napíšte či ste niekedy vyskúšali službu TikTok a tiež to, či sa chystáte používať novinku od Instagramu…

Instagram Reels
Instagram Reels začal konkurovať TikTok. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.