Spoločnosť Meta, ktorá kúpila sociálnu sieť Instagram ešte v roku 2012 za jednu miliardu amerických dolárov sa rozhodla jej prostredie trochu viac upraviť, aby sa ľuďom lepšie používalo. Týka sa to najmä sekcie komentárov, ktoré teraz dostali mimoriadne zaujímavú funkciu. Konečne sa budete môcť vyjadriť aj ináč, ako textom či Emoji ikonami.

Instagram totiž poprvýkrát zavádza podporu pre takzvané GIF odpovede, ktoré môžeme poznať napríklad zo sociálnej siete Facebook, ale aj aplikácií ako Messenger, WhatsApp a ďalších. Jeden takýto animovaný obrázok povie veľakrát viac, ako desiatky slov. Aj preto ide o zaujímavú, no povedzme si na rovinu, že aj prekvapivú inováciu.

Novinka bola už dávnejšie sprístupnená pre niektorých „vyvolených“ používateľov v takzvanej testovacej fáze obmedzenej dostupnosti. To znamená, že sa dostala len ku niektorým ľuďom a Instagram sledoval, akým spôsobom bola využívaná. Skvelou správou ale je, že táto testovacia fáza skončila a GIFká sú po novom dostupné pre všetkých.

Instagram
Zdroj: Meta

Overili sme si to aj my v redakcii, pričom môžeme potvrdiť, že pri komentovaní sa nám na zariadení objavila v pravej časti textového okna malá ikona GIF, pomocou ktorej je možné pridať obrázok do komentára. Jednotlivé GIFká pochádzajú zo známej knižnice Giphy, ktorú poznáme aj z iných sociálnych sietí.

Ďalšie novinky na Instagrame

Instagram
Zdroj: Meta

Aby toho nebolo málo, spoločnosť Meta vylepšila na Instagrame aj možnosti úprav krátkych Reels videí, ktoré sú na sociálnych sieťach čoraz populárnejšie.

Technologická spoločnosť vo svojej tlačovej správe uvádza, že už v najbližších mesiacoch bude možné jednoduchšie rozdeľovať video a taktiež zrýchľovať a spomaľovať klipy, či ich jednoduchšie nahrádzať na časovej osi. To pomôže najmä tvorcom, ktorí sa živia obsahom.

Dajte nám vedieť do komentára, čo hovoríte na tieto novinky vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Instagram
Zdroj: Meta

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Čínske BOE bude jedným z najdôležitejších dodávateľov OLED displejov pre iPhone 13
Môže ťa zaujímať
- Reklama -