Slováci využívajú viacero zahraničných streamovacích služieb, s ktorými sú v kontakte na dennej báze. Jedna z najpopulárnejších – Spotify teraz dostáva aktualizáciu, ktorá prináša nový dizajn domovskej obrazovky. Tá sa mení dosť výrazne.

Ako uvádza firma vo svojom oficiálnom blogovom príspevku (prostredníctvom 9to5mac), nová domovská obrazovka je navrhnutá tak, aby používateľom pomáhala objavovať nový obsah, ktorý by sa im mohol páčiť, a obsahuje aj rôzne sekcie pre hudbu a podcasty. Ide skrátka o modernizáciu, ktorú nemôže nik prehliadnuť.

Nový update by mal používateľom v prvom rade uľahčiť vyhľadávanie nového obsahu alebo opätovné objavovanie obľúbených položiek v knižnici.

Domovskú obrazovku novej mobilnej aplikácie Spotify možno rozdeliť do dvoch rôznych kategórií, ktorými sú „Hudba“ a „Podcasty a relácie“.

Dve kategórie pre jednoduchú orientáciu v Spotify 

Zdroj: Spotify

Ako prezrádza samotný názov, v kanáli „Hudba“ nájdete rýchly prístup k návrhom skladieb, albumom a zoznamom skladieb na základe vášho vlastného hudobného vkusu.

Spotify tvrdí, že nové odporúčania uľahčia objavovanie nových obľúbených skladieb. Aktualizácia tiež pridáva nové tlačidlá, ktoré môžu používatelia používať na rýchle lajkovanie, zdieľanie a prehrávanie hudby.

Nový dizajn aplikácie Spotify
Zdroj: Spotify

Celkovo pôsobí prepracovaný dizajn o čosi modernejšie a pokiaľ sa s ním naučíte pracovať, pravdepodobne je aj intuitívnejší.

Druhý kanál „Podcasty a relácie“ vás potom upozorní na nové epizódy relácií, ktoré radi sledujete. Okrem iného sa však postará aj o návrhy nových podcastov na základe toho, čo ste v minulosti vyhľadávali alebo počúvali.

Nový dizajn aplikácie Spotify
Zdroj: Spotify

Pribudne sem tiež možnosť prečítať si podrobnejšie opisy epizód, pridať podcast do knižnice a začať počúvať podcast bez toho, aby ste opustili stránku.

Nový dizajn aplikácie Spotify
Zdroj: Spotify

Spoločnosť Spotify nedávno vykonala aj ďalšie zmeny v aplikácii a pridala špeciálne tlačidlá prehrávania a náhodného prehrávania pre predplatiteľov služby Premium.

Android má prednosť 

Android oslavuje 15 rokov
Zdroj: Unsplash / Denny Muller

Na záver treba uviesť, že aj keď je táto novinka veľmi potešujúca a už sa nevieme dočkať, kedy si ju vyskúšame v praxi, Spotify ju zavádza od dnešného dňa postupne pre platformu Android.

Ak máte iPhone s operačným systémom iOS, na update si budete musieť ešte chvíľu počkať. Snáď to teda nebude trvať príliš dlho. Čo hovoríte na dnešnú zmenu vy? Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 7 majú prvý problém. Používateľom chýbajú ikony apiek
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.