Generálny riaditeľ spoločnosti Twitter Elon Musk sa opäť postaral o poriadny rozruch. Klasické modré logo vtáka na sociálnej sieti nahradil psom s prezývkou „Doge“, ktorý je tvárou kryptomeny Dogecoin (Shiba Inu). Téme sa venoval portál Variety.

Samotný Dogecoin vznikol ešte v roku 2013 s cieľom urobiť si srandu z iných kryptomien, na ktorých čele stál v tom čase Bitcoin. Nie je žiadnym tajomstvom, že práve Elon Musk je veľkým fanúšikom tejto kryptomeny a teraz to ukázal skutočne naplno.

Už v minulosti propagoval na Twitteri Dogecoin prostredníctvom rôznych príspevkov a dokonca o ňom hovoril aj na vystúpení „Saturday Night Live“, ktorého sa zúčastnil v roku 2022.

Tentokrát však na zviditeľnenie kryptomeny využil tvár sociálnej siete, ktorú na jeseň minulého roka kúpil za neuveriteľných 44 miliárd amerických dolárov.

Zmenou loga pochopiteľne vyvolal vo svete rozruch, na základe čoho stúpla hodnota Dogecoinu o viac ako 20 %.

Elon Musk zverejnil aj vysvetlenie ku tomuto kroku, keď prezdielal konverzáciu s poznámkou „Ako som sľúbil„.

Na fotke môžete vidieť, ako používateľ so pseudonymom „Chairman“ radí Muskovi nákup sociálnej siete Twitter a následne zmenu loga na Doge. Nikto pravdepodobne nečakal, že sa jedno alebo druhé stane realitou…

Podľa všetkého ide teda len o dočasný vtip, ktorý sa však mimoriadne podaril. Škoda len, že ho Twitter nestihol na prvého apríla. Snáď na budúci rok…


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Elon Musk sa postaral o revolúciu: Na svete je prvý človek s čipom Neuralink v mozgu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -