Aplikácia Waze je rozšírená aj v našich končinách. Táto bezplatná navigačná služba ponúka hneď niekoľko výhod, pre ktoré ju milujú aj Slováci. Azda najrozšírenejším benefitom je, že si do nej ľudia môžu zaznamenávať policajné hliadky a radary. Waze však toho vie aj oveľa viac.

V minulosti sme ku tomu napísali samostatný článok, v ktorom sa dočítate o TOP 10 veciach, ktoré si v apke Waze musíte vyskúšať. Vývojári ale nespia na vavrínoch a svoj softvér neustále vylepšujú. Ako informuje portál PhoneArena, po novom sem pribudne upozornenie, ktoré určite poteší každého motoristu. Zachrániť vám môže auto, ale aj vaše zdravie.

Reč je o jednoduchom varovaní pred retardérom, ktorých je v mestách pomerne veľa a vždy pred nimi treba spomaliť. Problémom, ale je, že nie vždy sú dobre viditeľné a práve vtedy predstavujú veľké riziko.

Ak na retardér vyjdete vo vysokej rýchlosti, môžete si zničiť auto a takisto sa zraniť. Toto isté platí aj pri náhlom brzdením pred retardérom. Ak z ničoho nič prudko spomalíte, vystavujete sa riziku, že do vás narazí auto za vami.

Waze vás včas upozorní na retardér

Waze retardér
Zdroj: Waze

Pokiaľ však budete používať Waze, aplikácia vás na retardér včas pripraví a vy si tak budete môcť dať väčší pozor.

Táto funkcia sa aktuálne zavádza po celom svete a pravdepodobne ešte nejaký ten piatok potrvá, kým bude dostupná pre všetkých používateľov a kým v nej budú zaznačené všetky retardéry. Ako iste viete, najmä vo väčších mestách je ich neúrekom.

Časom ich však aplikácia môže obsahovať skoro všetky. Waze si môžete zadarmo stiahnuť na internetovom obchode App Store alebo Google Play.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  TikTok je najčastejšie sťahovanou "nehernou" appkou pre iOS!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -