WhatsApp, obľúbená aplikácia na zasielanie správ, ktorú aktuálne používa niekoľko miliárd ľudí po celom svete pokračuje vo svojom rozvoji a prichádza s ďalšou novinkou, ktorá by mohla výrazne zmeniť spôsob, akým zdieľame súbory. Jej vývojári experimentujú s funkciou podobnou AirDropu od Apple. Táto novinka umožní rýchle odosielanie súborov medzi používateľmi, ktorí sa navzájom nachádzajú v tesnej blízkosti. Informoval o tom portál WabetaInfo.

AirDrop, ktorý je známy z iPhonov, iPadov a Macov, umožňuje jednoduché bezdrôtové zdieľanie súborov medzi blízkymi zariadeniami. WhatsApp, ktorý dnes vlastní spoločnosť Meta, sa evidentne inšpiroval touto technológiou a v najnovšej beta verzii aktualizácie pre operačný systém Android (verzia 2.24.2.20) pribudla funkcia, ktorá funguje veľmi podobne.

Podľa informácií od WABetaInfo, bude na použitie tejto funkcie potrebné otvoriť špeciálnu sekciu v aplikácii WhatsApp. Oba zúčastnené zariadenia budú musieť byť v tejto sekcii aktívne, aby mohli odosielať a prijímať súbory. To eliminuje akékoľvek nechcené nadväzovanie kontaktu s cudzími smartfónmi či tabletmi.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

V tejto chvíli to vyzerá tak, že proces zdieľania sa aktivuje zatrasením zariadenia, pričom komunikácia bude zabezpečená end-to-end šifrovaním. WhatsApp teda myslel úplne na všetko.

Rýchle zdieľanie súborov medzi rozličnými platformami

Zdroj: Unsplash / Jeremy Bezanger / Apple (úprava redakcia)

Pokiaľ by sa táto funkcia dostala do ostrej prevádzky, zabezpečila by rýchle zdieľanie súborov medzi rôznymi používateľmi, ktorí nie sú vo vašich kontaktoch, ale sú fyzicky vo vašej blízkosti.

Pre používateľov iPhonu to predstavuje atraktívnu alternatívu k AirDropu, najmä pri zdieľaní súborov medzi rôznymi platformami, keďže Android nemá žiadnu podporu pre AirDrop. WhatsApp by tak nahradil funkciu, ktorá nám celé roky tak moc chýba. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to vo finále dopadne.

Na záver ešte stojí za to spomenúť, že sociálna sieť WhatsApp neustále testuje viaceré nové funkcie, ako sú farebné motívy alebo používateľské mená. Vlastný AirDrop však znie jednoznačne najzaujímavejšie. Zdieľanie súborov cez WhatsApp bolo doteraz obmedzené na konverzácie, ale s touto novinkou by sa mohol celý proces výrazne zrýchliť a zjednodušiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Patent spoločnosti Apple odhaľuje novú generáciu dotykových senzorov. V akých zariadeniach sa objaví?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -