Sociálna sieť WhatsApp, ktorá spadá do portfólia platforiem spoločnosti Meta neustále inovuje svoje služby a funkcie, aby sa používala ešte o čosi jednoduchšie. Teraz na svojej oficiálnej internetovej stránke zverejnila nový blogový príspevok, v ktorom opisuje dôležité vylepšenie. Dostalo sa aj na Slovensko a vy ho budete milovať.

WhatsApp konkrétne cieli na ľudí, ktorí poslali cez chat niečo, kde si všimli chybu, alebo si to rozmysleli. Doposiaľ nebolo možné samotnú správu nijako opraviť, no vďaka novej funkcií sa do to novom už dá.

Sociálna sieť hovorí, že vďaka tejto nenápadnej, no zato dôležitej inovácii, budú mať používatelia nad svojimi správami oveľa lepšiu kontrolu, než doteraz. Má to samozrejme svoje pravidlá, no naučiť sa ich dodržiavať nie je nič zložité.

Dôležité pravidlo 

WhatsApp
Zdroj: WhatsApp

Treba si len uvedomiť, že funkcia úpravy nie je k dispozícii navždy, ale dá sa využiť len 15 minút po odoslaní konkrétnej správy. Akonáhle tento časový limit prešvihnete, máte smolu. Celý proces úpravy správy sa vykonáva veľmi jednoducho. Stačí ak na danej textovej „bubline“ podržíte prst a následne kliknete na tlačidlo „Upraviť“.

Príjemcovia zároveň uvidia, že správa bola upravená, nakoľko ju WhatsApp takto označí. Dobrou správou ale je, že si nebudú vedieť pozrieť históriu úprav a teda to, čo ste napísali pôvodne.

WhatsApp tiež sľubuje, že všetky upravené osobné správy, média či hovory zostávajú naďalej šifrované, aby ste boli pri používaní platformy v maximálnom bezpečí. Nemusíte sa teda obávať, že by ste úpravou čokoľvek „pokazili“.

Samotná funkcia sa začala objavovať používateľom po celom svete, avšak zavádzanie je postupne a aj preto vám nemusela nabehnúť hneď. Pokiaľ patríte medzi tých, ktorí úpravy ešte nemajú k dispozícii, odporúčame vám chvíľu počkať. Táto novinka sa vám v apke objaví v priebehu niekoľkých dní.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Prečítajte si tiež  iPhone 14 Pro / 14 Pro Max má špeciálnu GPS. Vďaka nej určí vašu polohu presnejšie než kedykoľvek predtým
Môže ťa zaujímať
- Reklama -